NASCAR sacīkstēs līderis pēdējā aplī piedzīvo šaušalīgu avāriju

0 Komentāru
NASCAR sacīkstēs līderis pēdējā aplī piedzīvo šaušalīgu avāriju
REUTERS/SCANPIX

NASCAR sacensību braucējs Raeins Ņūmans aizvadītajā naktī Deitonas 500 jūdžu sacīkstēs cietis šaušalīgā avārijā, kas uz brīdi apturējusi ”ikdienas pulsu” ASV sporta dienaskārtībā.

Uzreiz pēc avārijas nebija skaidrs, kāds ir braucēja veselības stāvoklis, tomēr divas stundas pēc sacensībām noskaidrojies, ka avārijā viņš dzīvībai bīstamas traumas nav guvis.

42 gadus vecais Ņūmans NASCAR aizvada jau 20. sezonu, tomēr šāda tipa avāriju piedzīvojis pirmo reizi, vēsta ASV medijs ESPN.

Avārijas mirklī Ņūmans brauca savu pēdējo apli un atradās līderpozīcijā, un viņu apdzīt mēģināja Raiens Bleinijs. Konkurents Ņūmana vadītajā transportlīdzeklī lielā ātrumā ietriecās no aizmugures, kas lika mašīnai sagriezties un ietriekties trases apmalē. Pēc tā Ņūmana vadītais auto apgāzās uz jumta un dzirksteļojot noslīdēja trases malā. Uzreiz pēc tā braucējam palīgā devās trases apkalpojošais personāls.

Pēc tam, kad tika ziņots par Ņūmana veselības stāvokli, paziņojumu presei sniedza arī ”Ford Performance Motosports” globālais direktors Marks Rašbruks: ”Mēs gaidījām informāciju tieši tāpat kā visi citi, tādēļ, uzzinot pozitīvus jaunumus, jutāmies ļoti atviegloti. Visa ”Ford” ģimene sūta laba vēlējumus Ņūmana ģimenei un viņa komandai, kā arī novēl ātru izveseļošanos.”

Tāpat laba vēlējumus sūtījusi vēl virkne cilvēku, ieskaitot ASV prezidentu Donaldu Trampu, kurš pats klātienē apmeklējis prestižās sacīkstes.

Savu uzvaru sacīkstēs neilgi pēc avārijas svinēt sāka Denijs Hemlins, kurš vēlāk sociālajā tīklā ”Twitter” atvainojies, sakot, ka viņš sākotnēji neesot apjautis, cik nopietna ir Ņūmana avārija.

0 Komentāru