Rīgā nākamgad norisināsies viens no pasaules rallijkrosa čempionāta posmiem

Komentāri
Rīgā nākamgad norisināsies viens no pasaules rallijkrosa čempionāta posmiem
Foto: facebook.com/fiaworldrallycross

Nākamgad viens no pasaules rallijkrosa čempionāta posmiem norisināsies Ceļu satiksmes drošības direkcijas piederošajā Biķernieku kompleksā, preses konferencē atzinuši organizatori. Līgums ar Starptautisko Automobiļu federāciju (FIA) noslēgts uz trīs gadiem ar iespēju to pagarināt. Paredzēts, ka posms Rīgā norisināsies augustā vai septembrī.

Kā iepriekš tika lēsts, pasaules rallijkrosa čempionāta posma sarīkošana Biķerniekos izmaksās divus miljonus eiro. Licences maksa 2016. gadam aprēķināta 350 000 eiro apmērā, 2017. gadam – 400 000 eiro, bet 2018. gadam – 450 000 eiro. Licenču izmaksas pēdējiem diviem gadiem būšot zināmas tikai 2018. gadā, taču, turpinoties šādai dinamikai, lēšams, ka kopējās izmaksas piecu gadu laikā sasniegs 2 miljonus eiro.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Lai čempionāta posms notiktu Latvijā, bija nepieciešams iegādāties licenci, tāpēc jau šā gada februārī, kad Latvija bija saņēmusi piedāvājumu no čempionāta starptautiskā organizatora IMG Motorsport no 2016. līdz 2020 .gadam vienu no čempionāta sacensību posmiem sarīkot Latvijā, sacensību organizatore SIA RA Events lūdza Ministru kabinetam ar licences iegādi saistītos izdevumus segt no valsts budžeta, savukārt pārējos ar čempionāta posma organizēšanu saistītos izdevumus, izņemot ar sacensību trases rekonstrukciju saistītos izdevumus, segšot pats uzņēmums.

Martā Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) pārstāvji norādīja, ka Biķernieku kompleksā ir visi priekšnosacījumi, lai, veicot nelielus uzlabojumus, tiktu izveidota rallijkrosa trase, atbalstot čempionāta posma rīkošanu Latvijā. Tāpat CSDD pārstāvji skaidroja, ka trases sagatavošana rallijkrosa čempionāta posmam nav investīcija vienam pasākumam, bet tas ir ilgtermiņa projekts. Rallijkrosa sacensības pasaulē kļūstot arvien populārākas, un tajās ar arvien lielākiem panākumiem piedalās Latvijas sportisti.

Lasi vēl