Nāciju kausā triālā Latviju pārstāvēs Ķīlis, Grīnfelds un Alksnis

0 Komentāru
Nāciju kausā triālā Latviju pārstāvēs Ķīlis, Grīnfelds un Alksnis
INSTAGRAM

Nāciju kausā triālā Latviju Portugāles pilsētā septembra vidū pārstāvēs Kristaps Ķīlis, Daniels Grīnfelds un Niks Alksnis, ceturtdien ziņo Latvijas Motosporta federācijas preses dienests.

Nāciju kauss norisināsies 19.septembrī.

Šogad Latvijas izlasi pārstāvēs jauni un talantīgi sportisti, izlases asistents būs Artūrs Grīnfelds, bet izlases vadītājs – Kaspars Vērnieks.

“Ķīlim un Grīnfeldam šīs būs pirmās “Nācijas”, savukārt Alksnim –  jau sestā Nāciju kausa izcīņa,” saka Vērnieks.

“Šogad komandas mērķis ir cīnīties par astoto vietu Internacionālajā klasē, kurā startē 12 komandas. Šobrīd izskatās, ka mums reāli ir pacīnīties ar četrām valstu izlasēm, kuras ir tuvu mūsu līmenim. Tā kā komandas asistents Portugālē būs pieredzējušais triālists Grīnfelds, ceru, ka viņš spēs komandu motivēt un pateikt pareizos vārdus, lai puiši rādītu savu labāko sniegumu,” piebilst Vērnieks.

“Šīs sacensības man būs ļoti interesantas. Pirmo reizi būs iespēja pārstāvēt Latvijas izlasi pasaules komandu čempionātā. Sacensības notiks daudz savādākā formātā, kā ierasts pie mums Latvijā. Tādēļ tagad treniņos piestrādājam pie tām lietām, kas Portugālē būs savādāk. Mans mērķis ir labi nobraukt un iegūt jaunu pieredzi,” tiek citēts Grīnfelds (“AGXtreme”).

“Uz pagājušo Nāciju kausu biju līdzi kā asistents un redzēju, kā tur viss apmēram notiek. Šogad mans mērķis ir nobraukt sacensības labi, ar vēsu prātu, tā, lai pašam pēc tam ir prieks par izdarīto. Neies viegli, jo trase ļoti atšķiras no mums ierastajām Latvijas čempionāta trasēm, kā arī pārējās komandas ir spēcīgas,” saka Ķīlis (“MT skola”).

“Mirklis ir pienācis, un esmu gandarīts pārstāvēt Latvijas izlasi šajās sacensībās. Pasaules Nāciju kausam gatavojos visu sezonu, arī katras sacensības šajā sezonā ir bijušas kā labs treniņš. Sezonas laikā daudz tika strādāts gan pie fiziskās formas, gan braukšanas stila, lai sagatavotos “NonStop” braukšanas sistēmai,” stāsta Alksnis (“Viking Trial”).

“Pats jūtos gatavs šīm sacensībām, un izlases komanda šogad ir spēcīga, līdzsvarota un atbilstoša Nāciju kausam. Domāju, ka šajā sastāvā varam sasniegt augstus rezultātus. Mērķis būtu pēc iespējas labāk nostartēt un ierindot Latviju pēc iespējas augstākā pozīcijā, gūt jaunu un neaizmirstamu pieredzi,” piebilst Alksnis.

“Domāju, ka šīs nebūs vieglas sacensības, jo Ķīlim ar Grīnfeldu šī būs debija Nāciju kausā, kas uzliek papildu slogu. Mans uzdevums būs palīdzēt, asistēt, uzmundrināt un, ja būs vajadzīgs, tad arī sadot pa biksēm,” saka izlases asistents Grīnfelds.

“Šogad mēs brauksim pašā mazākajā sastāvā un kopā, kas dos iespēju sportistiem un man kā asistentam jau pa ceļam izveidot superīgu mikroklimatu, lai mēs kopā izbaudītu pasākumu. Rezultātu ir ļoti grūti prognozēt, bet esmu pārliecināts, ka visi sportisti atdos sevi maksimāli un iegūs jaunas emocijas un neaizmirstamu pieredzi, kas dos iedvesmu turpināt trenēties,” piebilst Grīnfelds.

Nāciju kauss notiek reizi gadā. Tās ir prestižākās valstu komandu sacensības, kur katra valsts cīnās par labāko rezultātu trasē. Kopš 2001.gada Latvijas izlase Nāciju kausā triālā ir startējusi 19 reizes, izlaižot vien 2020.gadu, kad pandēmijas rezultātā Nāciju kauss nenotika.
0 Komentāru