“Mercedes” piloti Hamiltons un Botass ātrākie Francijas GP pirmajos treniņbraucienos

Pievienot komentāru
“Mercedes” piloti Hamiltons un Botass ātrākie Francijas GP pirmajos treniņbraucienos
IMAGO IMAGES / SCANPIX

“Mercedes” piloti Luiss Hamiltons un Valteri Botass piektdien uzrādīja ātrākos apļa laikus F1 pasaules čempionāta sezonas astotā posma Francijas “Grand Prix” treniņbraucienu pirmajās divās sesijās.

Pirmajā sesijā brits Hamiltons apli veica vienā minūti un 32,738 sekundēs, somu Botasu pārspēja par 0,069 sekundēm.

Tikmēr trešais bija Monako pilots Šarls Leklērs no “Ferrari”, kurš Hamiltonam zaudēja 0,373 sekundes, ceturtais ātrākais bija nīderlandietis Makss Verstapens no “Red Bull”, piekto ātrāko laiku uzrādīja Vācijas braucējs Sebastians Fetels no “Ferrari”, bet pirmo sešinieku noslēdza francūzis Pjērs Gaslī no “Red Bull”.

Otrajā sesijā visātrāk Pola Rikāra vārdā nosaukto trasi veica Botass, kurš uzrādīja laiku viena minūte un 30,397 sekundes. Otrais bija Hamiltons, kurš zaudēja 0,424 sekundes.

Tālāk bija Leklērs, kurš no Botasa atpalika 0,649 sekundes, ceturtais bija Fetels, piekto laiku uzrādīja brits Lendo Noriss no “McLaren”, bet sestais bija Verstapens.

Sestdien notiks vēl viena treniņbraucienu sesija un kvalifikācija, bet Francijas Lielā balva norisināsies svētdien.

Čempionātā kopvērtējumā līderis Hamiltons septiņos posmos iekrājis 162 punktus, kamēr otrais ar 133 punktiem ir Botass. Tālāk ar 100 punktiem seko Fetels, ceturtais ar 88 punktiem ir Verstapens, bet piektajā vietā ar 72 punktiem ir Leklērs.

“Mercedes” komandas piloti ir uzvarējuši visos septiņos šosezon aizvadītajos posmos, Hamiltonam tiekot pie pieciem panākumiem.