McLaren ir nolēmusi! Batons nākamsezon nestartēs F1 čempionātā

0 Komentāru
McLaren ir nolēmusi! Batons nākamsezon nestartēs F1 čempionātā
Foto: AFP/LETA

Pieredzējušais britu pilots Džensons Batons nākamajā sezonā turpinās pārstāvēt McLaren komandu, taču nepiedalīsies Pirmās formulas čempionātā, sestdien pavēstīja vienība.

Interesanti, ka Batons pirms lēmuma pieņemšanas par palikšanu McLaren komandā noraidījis vairāku citu konkurējošo komandu piedāvājumus.  Sagaidāms, ka 2018.gadā Batons varētu atgriezties pasaules čempionāta apritē un startēt sacensībās. “Džensonam bija vairāki piedāvājumi no citām komandām startēt to sastāvā nākamsezon, taču viņš tos visus noraidīja,” izteicās “McLaren” vadītājs Rons Deniss, kurš gan nevēlējās atklāt braucēja pašreizējā līguma noteikumus. “Redzēsim, kas būs pēc gada. Tad arī lemsim, vai Batons atgriezīsies sacensībās.”

“Ja Batons 2018.gadā atgriezīsies sacensībās, tad viņš brauks McLaren sastāvā. Nedomāju, ka viņš to varētu gribēt kādā citā vienībā,” pauda Batons. Batona vietā F-1 čempionātā nākamsezon startēs 24 gadus vecais beļģis Štofels Vandorne, kurš būs pieredzējušā spāņa Fernando Alonso komandas biedrs. “Ieņemt Džensona vietu nebūs viegls uzdevums, taču šim izaicinājumam esmu gatavs. Batons un Alonso ir pasaules čempioni, bet kā McLaren rezerves pilots esmu viņu gaitām ļoti cītīgi sekojis līdzi. Esmu no viņiem mācījies ļoti daudz,” izteicās Vandorne.

Vandorne jau šosezon piedalījās vienā posmā, kad Bahreinā aizstāja pirmajā posmā avarējušo Alonso. Savās pirmajās sacensībās F-1 Vandorne finišēja desmitajā vietā, kas ļāva tikt pie viena punkta. Alonso kopvērtējumā ticis pie 30 punktiem, kas viņam dod 11.vietu, Batons ar 17 punktiem ir 15.pozīcijā, bet Vandorne ar vienu punktu atrodas trīs vietas zemāk.

0 Komentāru