Markess ceturto gadu pēc kārtas uzvar MotoGP Ostinas posma kvalifikācijā

Komentāri
Markess ceturto gadu pēc kārtas uzvar MotoGP Ostinas posma kvalifikācijā
Foto: AFP/SCANPIX

Spāņu sportists Marks Markess sestdien ceturto gadu pēc kārtas uzvarēja pasaules motošosejas čempionāta prestižākās klases MotoGP sezonas trešā posmā, kas notiek ASV, kvalifikācijā.  

Divkārtējais pasaules čempions Markess, kurš pārstāv Repsol Hond komandu, kvalifikācijā labāko apli veica divās minūtēs un 3,188 sekundēs, bet pārējās divas vietas svētdien gaidāmo sacensību pirmajā starta rindā aizņems Movistar Yamaha braucēji Horhe Lorenso un Valentīno Rosi.

Ceturto vietu kvalifikācijā guva Ducat pārstāvis Andrea Janone, tomēr viņš pēc pagājušajā nedēļā Argentīnā pēdējā līkumā izraisītās sadursmes saņēma sodu, tāpēc svētdien gaidāmajā sacīkstē startēs tikai septītais. Savukārt ceturto starta vietu līdz ar to aizņems spānis Maveriks Vinjaless no Suzuki Ecstar vienības.

Markess 2013.gadā 20 gadu vecumā uzvarēja Ostinā un kļuva par visu laiku jaunāko pilotu, kurš uzvarējis MotoGP sacensībās. Pēc tam viņš gan kvalifikācijā, gan sekojošajā sacīkstē triumfējis arī 2014. un 2015.gadā.

Sezonas pirmajā etapā Katarā uzvaru guva Lorenso, bet pirms nedēļas Argentīnā panākumu svinēja Markess. Čempionāta kopvērtējumā pēc diviem etapiem līderis ar 41 punktu ir Markess, kuram astoņus punktus zaudē deviņkārtējais pasaules čempions Rosi. Pie 27 punktiem ticis Markesa komandas biedrs Danijs Pedrosa no Spānijas, bet ar pirmajā posmā iekrātajiem 25 punktiem ceturtais ir Lorenso.

Arī šajā sezonā, kas novembrī tradicionāli noslēgsies Spānijas pilsētā Valensijā, braucēji aizvadīs 18 posmus.

Lasi vēl