Komentāri

Jaunais pasaules čempions motošosejā Marks Markess no Spānijas svētdien piedzīvoja kritienu Austrālijas Grand Prix izcīņā, kas tikai otro uzvaru prestižajā MotoGP klasē ļāva gūt britam Kelam Kračlovam.

CWM LCR Honda komandas braucējs Kračlovs nākamajā nedēļā kļūs 31 gadu vecs un piedalījās jau savā 103. MotoGP sacīkstē, bet šoreiz viņš izmantoja iespēju, kad Markess piedzīvoja kritienu desmit apļus pirms finiša, atrodoties pārliecinošā līderpozīcijā.

Aiz viņa četras sekundes vēlāk finišēja itāļu leģenda Valentīno Rosi no Movistar Yamaha vienības, bet trešais palika spānis Maveriks Vinjaless (Suzuki Ecstar). “Kāds man pagājušajā nedēļā jautāja, ko domāju par došanos uz Filipailendu. Teicu, ka gatavojos braukt un uzvarēt,” stāstīja Kračlovs, kurš savu pirmo uzvaru šosezon guva Čehijas posmā, kad bija slapji laika apstākļi. Viņš uzsvēra “tagad cilvēki vairs nedomās, ka spēju uzvarēt vien slapjā trasē”.

VIDEO: Markesa avārija

Tikmēr Rosi 20 etapos Austrālijā uz goda pjedestāla kāpis 16 reizes, turklāt guvis arī astoņas uzvaras. Svētdienas etapu viņš sāka vien no 15.starta pozīcijas. “Šorīt secinājām, ka mums ir labs ātrums. Soli pa solim cīnījos un centos panākt Kelu, tomēr viņš šodien man bija pārāk stiprs,” pauda pieredzējušais itālis, atgādinot, ka Kračlovs Filipailendā vienmēr ir ātrs. Pirms diviem gadiem brits, dzenoties pakaļ līderim Rosi, pēdējā aplī avarēja tajā pat līkumā, kurā svētdien Markess. Līdz sezonas beigām vēl atlikuši etapi vienīgi Malaizijā un Spānijā.

Lasi vēl