Madonas Supermoto S1 klasē uz pjedestāla tikai čempioni

Pievienot komentāru
Madonas Supermoto S1 klasē uz pjedestāla tikai čempioni
Foto: Jānis Pastars

1.augustā Madonā norisinājās vienas no vērienīgākajām Supermoto sacensībām Austrumeiropā, aizvadot  5. Latvijas čempionāta un 5. Polijas čempionāta posmu, kas uz Latviju atveda starptautiska līmeņa sportistus, ieskaitot Polijas Supermoto meistarus. Sacensībās valdīja sīva konkurence, dienas noslēgumā uz goda pjedestāla kāpjot dažādu čempionātu līderiem. Svētdien, 2.augustā, sacensības turpinājās Rīgā, SK 333 trasē.

”Sestdien, brīdī kad tika uzzināts, ka uz sacensībām nevarēs ierasties viens no Somijas līderiem S1 klasē – Sami Salstola -, bija skaidrs, ka šīs varētu būt vieglas sacensības Anglijas čempionāta līderim Levisam Kornišam (Lewis Cornish) (Motodroms/CRT). Nekādi brīnumi nenotika un savu galvas tiesas pārākumu demonstrēja tieši Kornišs, aiz sevis atstājot Latvijas čempionāta līderi Patrik Pals (Turi Amk) no Igaunijas, kura motociklu jau treniņu laikā piemeklēja ķibele. Spēkrata defekts varēja izslēgt sportistu no sacensībām, bet, pateicoties savam tautietim, kurš aizdeva motociklu, Patriks piedalījās un godam izcīnīja 2.vietu. Trešo vietu ieņēma Polijas čempionāta līderis Pavels Leškovs (Auto Moto Klub Gli), kuram bija diezgan grūti pierast pie Madonas tehniski sarežģītās trases, pirmajā braucienā piedzīvojot kritienu,” pēc sacensībām stāsta sacensību organizators un S1 klases sportists Lauris Liepiņš.

SM Street klasē uzvaras laurus plūca Kenor Kotkas (Carma Motoklubi) no Igaunijas, otrajā vietā Kārlis Virza (MX Ādaži), bet trešais Kaspars Logins.

SM Amatieru/ SM MX vidū ātrākais Madonas posmā arī bija Igaunijas sportists Marek Virves (Moto Depo Green), otrajā vietā čempionāta līderis Toms Avens (Dienvidu Motoparks), bet trešais Imants Kalniņš (Motodroms).

Super Quad klasē posma uzvarētājs bija Aleksejs Kuzmins (Gulbenes Moto), otrajā vietā komandas biedrs Jānis Kļaviņš (Gulebes Moto), savukārt trešajā vietā Gatis Tabuns (MK Rambas R).

Svētdien sacensības turpinājās Rīgā, ”Sk333” trasē, kurā tika aizvadīts 6.Latvijas un 5. Baltijas čempionāta posms. Pēc sešiem posmiem Latvijas čempionāta trijnieks sekojošs: P. Pals saglabā līderpozīciju, kaut arī 6.posmā nemaz nepiedalījās, stabili otrajā vietā Dz. Baltais, bet uz trešo vietu pakāpās L.Liepiņš (Motodroms). Dz. Baltajam panākumi arī Baltijas čempionātā, kurā šis sportists nu izvirzījies vadībā.

S1 klasē pirmajā vietā Levis Kornišs (Motodroms/CRT), otrais Jedrzej Zuralski (ktmsklep.pl), bet trešais Dzintars Baltais (Motodroms).

SM Amatieri/SM MX klasē līderis Rīgas posmā bija Gatis Tikiņš (Dienvidu Motoparks), otrais Imants Kalniņš (Motodroms), bet trešais Kristjan Siilak (Shark Moto).

SM Street klasē ātrākais bija Kenor Kotkas (Carma Motoklubi), otrajā vietā Kārlis Virza (MX Ādaži), bet trešajā Kaspars Logins.

Nākamais, 7. un noslēdzošais Latvijas čempionāta posms Supermoto gaidāms jau 30.augustā un norisināsies Aravetē nevis iepriekš paredzētajā Jelgavas trasē.

Supermoto rezultāti un foto .