Lorenco uzvar MotoGP pēdējā posmā Valensijā, kļūstot par pasaules čempionu

0 Komentāru
Lorenco uzvar MotoGP pēdējā posmā Valensijā, kļūstot par pasaules čempionu
Foto: AFP/LETA

Spānijas pilots Horhe Lorenco no Movistar Yamaha komandas svētdien izcīnīja uzvaru Spānijas pilsētā Valensijā notikušā pasaules motošosejas čempionāta noslēdzošajā, 18.posmā prestižākajā MotoGP klasē, garantējot čempiona titulu.

Šajā etapā uzreiz aiz Movistar Yamaha komandas sportista Lorenco finišēja abi Repsol Honda braucēji Marks Markess un Danijs Pedrosa, bet ceturtais palika līdzšinējais kopvērtējuma līderis Valentīno Rosi, kuram neizdevās tikt pie desmitā čempiona titula karjerā.

Foto

Ļoti izšķiroši notikumi risinājās jau iepriekšējā posmā, kad Rosi pēc sadursmes ar Markesu tika pie trim soda punktiem, kas viņam šajā posmā lika startēt no pēdējās pozīcijas. Līdz ar to Rosi startēja 66 metrus aiz Lorenco un starp abiem bija 25 braucēji, bet viņš varēja atļauties finišēt tikai vienu pozīciju aiz komandas biedra.

Ļoti aizraujošajā sacīkstes ievadā Rosi jau pēc desmit apļiem bija pakāpies līdz ceturtajai pozīcijai, tomēr pirmais trijnieks spāņi Lorenco, Markess un Pedrosa bija jau 11 sekunžu attālumā. Turpinājumā Rosi ļoti stabili brauca ceturtais un viņam atlika vien cerēt, ka abi Repsol Honda sportisti apdzīs Lorenco. Pēdējos apļos viņi bija saglabājuši labāku riepu saķeri un centās apdraudēt Lorenco, tomēr tas neizdevās.

Līdz ar to Lorenco uzvarēja un kļuva par pasaules čempionu, otro vietu guva Markess, bet trešais palika Pedrosa, kuram pēc vairāk nekā desmit sekundēm sekoja Rosi.

”Šī ir, iespējams, laimīgākā diena manā mūžā. Diena, kas man kļuva par visemocionālāko, jo raudāju visu goda apli, jo iegūt šo titulu bija ļoti grūti”, uzreiz pēc finiša teica Lorenco. Nepārtraukti bijām aizmugurē, tomēr pēdējā sacīkstē viss izvērtās perfekti.

”Sacīkstes beigās manas riepas bija iznīcinātas, tāpēc nācās braukt ļoti uzmanīgi, lai nepiedzīvotu kritienu, stāstīja pasaules čempions. Visu sacīkstes laiku neskatījos uz dēlīša, kurā man ziņoja pār pārsvaru un atlikušo apļu skaitu. Kad ieraudzīju rūtoto karogu, beidzot varēju uzelpot.”

Lorenco iepriekš par pasaules čempionu MotoGP klasē bija kļuvis 2010. un 2012.gadā, bet vēl divas reizes viņš čempiona titulu ieguvis 250 kubikcentimetru klasē.

Rosi cerēja tikt pie desmitā pasaules čempiona titula, bet pirmā kopš 2009.gada. Zīmīgi, ka viņš ir šī brīža vecākais MotoGP braucējs un prestižākajā klasē guvis septiņus no saviem tituliem.

Kaut sezonas pirmajos trijos posmos Lorenco nespēja kāpt uz goda pjedestāla, turpinājumā viņš guva četras uzvaras pēc kārtas. Tomēr 36 gadus vecais Rosi bija līderis jau kopš pirmā etapa un uz goda pjedestāla nekāpa vien trīs reizes, turklāt ne reizi nefinišēja zemāk par piekto vietu.

Sezonas noslēguma kopvērtējumā Lorenco tika pie 330 punktiem un par pieciem punktiem apsteidza Rosi. Trešo vietu ar 242 punktiem guva iepriekšējo divu sezonu čempions Markess, bet trešais ar 206 punktiem palika Pedrosa.

0 Komentāru