Komentāri
Lorenco uzvar Itālijas Grand Prix izcīņā; Rosi izstājas tehnisku ķibeļu dēļ
Foto: EPA/LETA

Spānis Horhe Lorenco no Movistar Yamaha komandas svētdien uzvarēja pasaules motošosejas čempionāta prestižākās klases MotoGP sezonas sestajā posmā Itālijas Grand Prix izcīņā, savukārt tehnisku ķibeļu dēļ no sacensībām izstājās itālis Valentino Rosi.

No pirmās starta pozīcijas sacensības sāka Rosi, taču jau pirmajā līkumā pašreizējais pasaules čempions Lorenco savu komandas biedru apsteidza.

Deviņkārtējais pasaules čempions Rosi vēlāk no sacensībām tehnisku ķibeļu dēļ izstājās, līdz ar to par uzvaru sacensībās cīņa turpinājās starp Lorenco un Repsol Honda vienības braucēju Marku Markesu no Spānijas.

Markess sacīkšu noslēdzošajā aplī kļuva par līderi, taču pēdējos metros pirms finiša viņu apsteidza Lorenco, kurš izcīnīja trešo uzvaru šosezon sešos posmos.

Čempionāta kopvērtējumā pēc sešiem etapiem Lorenco ir 115 punkti un viņš par desmit punktiem apsteidz Markesu. Kaut arī sestajā posmā Rosi bija spiests izstāties, kopvērtējumā viņš ar 78 punktiem saglabājis trešo pozīciju.

Sezonas pirmajā etapā Katarā uzvaru guva Lorenco, bet nākamajos posmos Argentīnā un ASV panākumus svinēja Markess. Savukārt pēc tam Spānijā labākais bija Rosi, bet pirms divām nedēļām Francijas etapā uzvarēja Lorenco.

Aprīlī kļuva zināms, ka pašreizējais pasaules čempions motošosejas prestižākajā MotoGP klasē Lorenco pēc šīs sezonas pametīs Movistar Yamaha komandu un pievienosies Ducati.

Itālijas Lielo Balvu Moto2 klasē izcīnīja Sems Louss, bet Moto3 klasē ātrākais bija Breds Binders.

Lasi vēl