Komentāri
Lorenco no Movistar Yamaha vienības atvadās ar uzvaru MotoGP posmā Valensijā
Foto: AFP/LETA

Pagājušā gada čempions spānis Horhe Lorenco, aizvadot savu pēdējo sacīksti Movistar Yamaha komandas rindās, svētdien izcīnīja uzvaru prestižākās motošosejas klases MotoGP pasaules čempionāta sezonas noslēdzošajā posmā Spānijas pilsētā Valensijā.

Svētdien Lorenco sacensības sāka no pirmās starta vietas un šo pozīciju nosargāja līdz pat finišam, kurā par 1,185 sekundēm apsteidza šīs sezonas čempionu un tautieti Marku Markesu no Repsol Honda komandas. Tikmēr uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena stājās itāļu motobraucējs Andrea Jannone no Ducati vienības.

Savukārt uzreiz aiz goda pjedestāla bija leģendārais itālis Valentīno Rosi no Movistar Yamaha komandas, kurš šosezon kļuva par pasaules vicečempionu. Šī Lorenco bija noslēdzošā sacīkste Movistar Yamaha komandā, jo nākamajā sezonā 29 gadus vecais braucējs pārstāvēs Ducati. Spānis Yamaha rūpnīcas vienību pārstāvēja deviņas sezonas jeb visu savu MotoGP karjeru, pa to laiku gūstot 44 uzvaras un izcīnot trīs čempiona titulus (2010., 2012. un 2015.gadā).

Tikmēr Markess savu trešo pasaules čempiona titulu izcīnīja jau trīs posmus pirms sezonas beigām, kamēr Rosi sev otro vietu kopvērtējumā nodrošināja iepriekšējās sacīkstēs Malaizijā. Šajā sezonā kopumā tika aizvadīti 18 posmi, bet noslēgumā Markesa kontā bija 298 punkti, viņam ar 249 punktiem sekoja Rosi, bet trešais ar 233 punktiem bija Lorenco.

Lasi vēl