Leģendārais Rons Deniss spiests šķirties no paša radītās F1 komandu McLaren

Pievienot komentāru
Leģendārais Rons Deniss spiests šķirties no paša radītās F1 komandu McLaren
Foto: AFP/SCANPIX

  Pēdējos gados vāji startējošo Pirmās formulas komandu McLaren atstājis tās ilggadējais vadītājs Rons Deniss, otrdien paziņojuši sacensību rīkotāji.

Tiek vēstīts, ka iepriekšējā nedēļā Deniss prezentējis kāda Ķīnas konsorcija piedāvājumu par diviem miljardiem dolāru (1,8 miljardiem eiro) iegādāties McLaren komandu, taču tās akciju turētāji neesot to pieņēmuši.

Pats Deniss neesot bijis ar mieru aiziet no McLaren, taču pārējie akciju turētāji viņu uz to spieduši. Tā rezultātā viņš vērsās Augstākajā tiesā, lai spētu saglabāt savas pozīcijas, bet cieta neveiksmi.

Deniss ar akciju turētājiem arī neesot varējis vienoties par McLaren komandas vadības stilu un vienības nākotni.

Denisam pašlaik pieder 25% McLaren Group akciju. Puse akciju ir Bahreinas investīciju fondam Mumtalakat, bet vēl 25% Denisa ilggadējam biznesa partnerim, Saūda Arābijā dzimušajam francūzim Mansūram Ožē. Pirms pāris gadiem Deniss un Ožē pārtraukuši sadarbību, turklāt Ožē jau ilgāku laiku centās panākt, lai kādreizējais draugs atstāj amatu.

Pēdējos gados neveiksmīgs bijis Denisa lēmums sākt sadarbību ar dzinēju piegādātāju Honda, kā arī vienība jau kopš 2013.gada nav atradusi jaunu ģenerālsponsoru, kopš sadarbību pārtrauca Vodafone.

McLaren vienību 1963.gadā dibināja jaunzēlandietis Brūss Maklārens, bet 1981.gadā tā apvienojās ar Denisa komandu Project Four Racing, brits kļuva par vienības vadītāju un vēlāk to izpirka. Tieši kopš tā laika sākās komandas lielākie panākumi, un tagad McLaren ir F1 vēsturē otra titulētākā komanda aiz Ferrari.

Denisa vadībā ar McLaren formulu braukuši tādi talantīgi piloti kā Airtons Senna, Alēns Prosts, Nikijs Lauda, Mika Hekinens un Lūiss Hamiltons. Vienība Denisa vadībā desmit reizes triumfējusi pilotu ieskaitē un septiņas reizes Konstruktoru kausā.

2009.gadā Deniss pirmoreiz atstāja McLaren vadītāja amatu un viņa vietā stājās Martins Vitmāršs, tomēr 2013.gadā vienības piloti pirmo reizi kopš 1980.gada nevienās sacīkstēs nefinišēja labāko trijniekā un ilggadējais īpašnieks atgriezās amatā. Tiesa, McLaren tā arī nav spējusi uzlabot sniegumu.

Posmu pirms šīs F1 sezonas beigām McLaren komanda ar titulētajiem pilotiem Džensonu Batonu un Fernando Alonso ieņem sesto vietu Konstruktoru kausa ieskaitē, bet piektajā pozīcijā esošajai Williams zaudē daudz. Individuāli labākais ir desmitajā vietā esošais Alonso.

Lasi vēl