Latvijas valdība piešķīrusi “Rally Liepāja” norisei nepieciešamo finansējumu

Pievienot komentāru
Latvijas valdība piešķīrusi “Rally Liepāja” norisei nepieciešamo finansējumu
FIAERC

Otrdien, 5. novembrī, saņemts Latvijas valdības apstiprinošs lēmums par finansējuma piešķiršanu FIA Eiropas rallija čempionāta posma “Rally Liepāja” rīkošanas licences apmaksai, liecina organizatoru informācija.

Tādējādi “Rally Liepāja”, kas iepriekš provizoriski iekļauts FIA Eiropas rallija čempionāta 2020. gada kalendārā, ieguvis pilnvērtīga posma statusu, sacensībām nākamgad notiekot 29.-31. maijā.

”Vēlos izteikt pateicību Latvijas valdībai, kas novērtējusi šādu starptautisku sporta sacensību sniegto ieguvumu Liepājas un visa Kurzemes reģiona ekonomiskajā attīstībā, kā arī Latvijas tēla atpazīstamības veicināšanā, izmantojot Eurosport grupas TV kanālus, un radusi iespēju finansēt FIA Eiropas rallija čempionāta posma “Rally Liepāja” licences iegādi, ” medijiem izplatītajā relīzē citēts “RA Events” direktors Raimonds Strokšs.

“Kopš 2013. gada, kad pirmo reizi tika sarīkots pilnvērtīgs FIA Eiropas rallija čempionāta posms, sacensības ir nostiprinājušas savu nozīmi kā Latvijas, tā Eiropas kontekstā – šogad pirmo reizi tās sarīkotas īpaši plašā teritorijā, stiepjoties no Talsiem līdz Liepājai. Tas ļāvis sacensību maršrutā iekļaut Latvijas autorallija tehniskākos ātrumposmus, ko augsti novērtējuši arī starptautiskie partneri, izsakot vēlēšanos atgriezties Latvijā. Tamdēļ arī 2020. gadā esam paredzējuši, ka sacensību maršruts saglabās esošo ģeogrāfiju, vēlreiz aptverot teritoriju no Talsiem līdz pat Liepājai, turpinot Latvijas autorallija tradīciju izkopšanu un stiprināšanu iespējami augstākā sportiskajā līmenī.”

“Rally Liepāja šo aizvadīto septiņu gadu laikā ir kļuvis par vērtīgu un gaidītu tradīciju, kas Kurzemes ceļos pulcē gan pasaules klases autobraucējus un viņus apkalpojošās komandas, gan arī viņu līdzjutējus un rallija entuziastus, ”  norāda Liepājas mērs Uldis Sesks.

“Tās ir sacīkstes, kas ļauj Liepājas vārdam izskanēt vairāk nekā 10 miljonu plašai skatītāju auditorijai 59 valstīs, kurās raida ”Eurosport”, un no mums pašiem būs atkarīgs, lai prastu izmantot šo iespēju, parādot Liepāju kā atvērtu, mūsdienīgu, aizraujošu un interesantu pilsētu visai Eiropai. Valdības lēmums piešķirt finansējumu licences maksas segšanai nozīmē šīs tradīcijas nostiprināšanos arī nākamgad, un man prieks, ka arī turpmāk Latvijas rallija tradīcijas tiks koptas iespējami augstākajā starptautiskajā līmenī.”