Latvijas spīdvejisti finišē sestajā vietā Nāciju kausa finālā, uzvaru izcīna Lielbritānija

0 Komentāru
Latvijas spīdvejisti finišē sestajā vietā Nāciju kausa finālā, uzvaru izcīna Lielbritānija

Latvijas spīdveja komanda ar Andžeju Ļebedevu, Oļegu Mihailovu un Franci Gustu šajā nedēļas nogalē Mančestrā izcīnīja sesto vietu divās dienās notikušajā Nāciju kausa (“Speedway of Nations”) finālā.

Pēc sestdienas sacensībā, kur septiņas izlases spēkojās katra ar katru, Latvija ar 24 punktiem bija ceturtā, taču tai sekojošajām Austrālijai un Francijai bija tikpat punktu. Pirmais trijnieks bija piecu punktu attālumā.

Svētdienas braucienos Latvija ieņēma stabilu sesto vietu ar 18 punktiem, par četriem punktiem Zviedriju, kas savainojumu dēļ finālu noslēdza ar vienu junioru braucēju. Pēc 42 braucieniem 74 punkti, pirmā vieta un automātiska vieta lielajā finālā bija Polijai. Tālāk ar 68 un 64 punktiem bija Dānija un Lielbritānija, kas spēkojās pārbraucienā, ceturto vietu ieņēma Austrālija (49) punkti, bet tālāk bija Francija (47), Latvija (42) un Zviedrija (30).

Pārbraucienā briti Roberts Lamberts un Daniels Bevlijs finišēja attiecīgi pirmajā un trešajā vietā, ar 6:3 uzvarot Dāniju, kurai otro un ceturto vietu ieņēma Leons Madsens un Mikels Mihelsens.

Lielajā finālā cīņa izvērtās pagalam dramatiska, jo polis Macejs Janovskis cīņā par otro pozīciju piedzīvoja kritienu, tādējādi Bartošam Zmarzlikam ar uzvaru nepietika, lai nodrošinātu savai komandai titulu. Lamberts un Bevlijs finišēja otrajā un trešajā vietā, kas britiem deva uzvaru ar 5:4. Polija ar sudrabu samierinājusies trešo gadu pēc kārtas.

Latvijas spīdvejisti svētdienu sāka ar uzvaru 7:2 pār Zviedrijas junioru, pēc tam sekoja zaudējumi Dānijai (2:7), Austrālijai (2:7), Polijai (2:7), Lielbritānijai (2:7) un Francijai (3:6). Ļebedevs Latvijai atveda 13 punktus, Mihailovs trīs un Gusts divus.

Atšķirībā no ierastās punktu skaitīšanas sistēmas, šajās sacensībās par uzvaru pienākas četri punkti, par otro vietu trīs, par trešo divi, bet ceturtās pozīcijas ieguvējs savai komandai punktus neatved. Šāda sistēma izveidota, lai braucienos nebūtu neizšķirtu rezultātu.

Latvijas spīdvejisti finālam kvalificējās septembrī Daugavpilī notikušajā pusfinālā, kur savā grupā izcīnīja otro vietu.

0 Komentāru

Jaunākie sporta video

TEKSTA VIDEO TIEŠRAIDE: FIBA PK kvalifikācija. LATVIJA - SLOVĀKIJA

Fantastisks Lomaža sniegums ļauj Latvijai FIBA PK kvalifikācijas mačā uzvarēt Slovākiju

TEKSTA VIDEO TIEŠRAIDE: KHL. Rīgas "Dinamo" – Maskavas CSKA

TEKSTA VIDEO TIEŠRAIDE: FIBA PK kvalifikācija. SERBIJA - LATVIJA

Rīgas ”Dinamo” piedzīvo minimālu zaudējumu pret Maskavas CSKA

TEKSTA VIDEO TIEŠRAIDE: KHL. ”Neftekhimik” – Rīgas "Dinamo"

Cibuļskis par sitienu Freibergam metas pārmācīt "Ak Bars" uzbrucēju Gluhovu

Latvijas basketbolisti dramatiskā galotnē piekāpjas Serbijai FIBA PK kvalifikācijas pirmajā spēlē

Pirmsspēles apskats: "Dinamo" gaida nopietns pārbaudījums - CSKA arī šosezon ir viens no spēcīgākajiem KHL klubiem

Strīdīgi vārti neļauj Rīgas "Dinamo" uzvarēt pamatlaikā, "bullīšos" uzvaru izcīna "Neftekhimik"

"Liverpool" otro nedēļu pēc kārtas iesit četrus vārtus un sagrauj "Southampton"

Tiesneši skatās virsū un neredz, ka Voronkovam attaisījusies ķivere - noraidījuma vietā tiek ieskaitīti vārti