Komentāri
Latvijas rallijkrosisti Baumanis un Nitišs pēc pirmas dienas Portugālē desmitniekā
Foto: EKS

  Sestdien Portugāles ziemeļu pilsētā Montalegrē sākās 2017. gada Monster Energy FIA pasaules rallijkrosa čempionāta otrais posms Bompiso World RX of Portugal.

Siltos un saulainos laika apstākļos noritēja pirmās divas kvalifikācijas, kurās Jānim Baumanim pēc pirmā kvalifikācijas brauciena bija ceturtais laiks, kamēr otrajā Jānis uzrādīja 11.labāko rezultātu. Tas viņam ar summā iekrātiem 73 punktiem pašlaik ļauj atrasties astotajā pozīcijā.

Reinis Nitišs uzrādīja attiecīgi 14. un 8. ātrāko laiku. Kopvērtējumā jēkabpilietis, kurš šogad startē ar Audi S1 EKS RX quattro, ierindojas 10. pozīcijā.

Reinis Nitišs:

“No braukšanas viedokļa, ar abiem šodienas braucieniem esmu apmierināts. Jā, iespējams, pieļāvu kādu kļūdu, un arī putekļu trasē bija daudz – bet esmu pilnīgi drošs – to Jums pateiks ikviens pilots, kurš šodien devās trasē. Pirmajā braucienā, pēc Joker apļa veikšanas, trasē atgriezos aiz krietni lēnākā portugāļa Žoakīma Santoša. Pēc tam arī pacīnījos ar Timiju Hansenu – skatītāji noteikti novērtēja rallijkrosa divcīņu pievilcību, bet apļa laikus tas viennozīmīgi neuzlaboja. Otrajā braucienā šādu divcīņu nebija, un to var redzēt arī kopvērtējuma tabulā – mans laiks bija par vairāk kā divām sekundēm ātrāks! Šobrīd ar komandu strādājam pie rītdienas plāna, lai izcīnītu drošu vietu pusfinālā un sacenstos par iespējami augstākajām pozīcijām!”

Līderis pēc divām kvalifikācijas kārtām ir zviedrs Johans Kristofersons, kurš uzrādīja ātrāko laiku abos braucienos, bet viņam seko komandas biedrs Peters Solbergs no Norvēģijas un slavenais francūzis Sebastians Lēbs.

Lasi vēl