Latvijas pneimobiļu komandas sacensībās Ungārijā izcīna medaļas

Pievienot komentāru
Latvijas pneimobiļu komandas sacensībās Ungārijā izcīna medaļas
Foto: ekrānuzņēmums no video / "900 sekundes"

Spraigās sacensībās un sīvā konkurencē Rīgas Tehniskās universitātes studentu pneimobiļu komandas Ungārijā izcīnījušas divas sudraba un vienu bronzas medaļu.

Saspiestā slāpekļa pūtieni, kas sacensību pneimatiskos automobiļus jeb pneimobiļus dzen uz priekšu, bija dzirdami Ungārijas ziemeļu pilsētā Egerā. Šajā gadā sacensībās piedalījās pat divas komandas no Latvijas.

”Riga Fresh” komanda sacensībās ieguva otro vietu veiklības braucienā un trešo vietu dragreisā. Komandas kapteinis Arturs Rugājs skaidro, ka nākamgad viņi plāno arī piedalīties, taču pirms tam pneimobilim tiks veikti uzlabojumi. “Motorā uzlabojumus, uztaisīsim viņu vieglāku, kompaktāku. Uztaisīsim balstiekārtu, lai labāk braukt pa nelīdzenumiem. Un stūre mums bišķi jūtīga sanākusi, tāpēc arī pie tā piedomāsim.”

Otra RTU komanda ”Riga Airmobile” ar kapteini Dāvi Serdu priekšgalā otro vietu ieguva izturības braucienā. Ar 200 bāru saspiesta gaisa 10 litru balonu pneimobilis pievarēja nedaudz vairāk par 9,6 kilometriem, tādējādi uzstādot Latvijas rekordu.

Serds atzīst, ka pirmo vietu neizdevās iegūt, jo viņš pārvērtēja savas spējas un ietriecās nožogojumā.

 

Pneimobiļu sacensības Ungārijā aizvadītas jau 11. reizi. Šīs sacensības aizsāka kāda kompānija, kas ražo pneimatiskās iekārtas, uzņēmums apgādā komandas ar aprīkojumu, un dažādu valstu tehnisko zinātņu studenti aizrautīgi būvē mobiļus un piedalās sacensībās.

Pagājušajā gadā komanda ”Best – Riga” no Latvijas startēja ļoti veiksmīgi, izcīnot divas zelta medaļas.