Latvijas motobraucējs Jonass izcīna uzvaru PČ pirmā posma kvalifikācijā

Talantīgais latviešu motokrosa braucējs Pauls Jonass piektdien Katarā izcīnīja uzvaru pasaules čempionāta pirmā posma kvalifikācijā MX2 klasē.

Jonass, kurš pārstāv “Red Bull KTM Factory Racing” komandu, kvalifikācijā pēc 13 veiktiem apļiem finišu sasniedza 25 minūtēs un 28,950 sekundēs, bet otrais bija francūzis Benuā Paturels, kurš latvietim zaudēja 1,319 sekundes. Savukārt trešo ātrāko rezultātu uzrādīja šveicietis Žeremijs Sīvers, kurš no Jonasa atpalika 4,215 sekundes. Sestdien motosportisti cīnīsies par medaļām.

Pērn Jonass smadzeņu satricinājuma dēļ priekšlaicīgi noslēdza sezonu. Neskatoties uz nestartēšanu vairākos sezonas beigu posmos, Jonass izcīnīja piekto vietu kopvērtējumā pasaules čempionātā MX2 klasē. Savukārt 2015.gadā viņš bija pasaules vicečempions.

Pērn MX2 klasē startēja vēl divi latvieši Kārlis Sabulis un Roberts Justs, kurš iepriekšējā sezonā guva pat četrus smadzeņu satricinājums, kas viņam pēc ārstu ieteikuma licis priekšlaicīgi noslēgt karjeru.