Latvijas izlases sastāvs Nāciju kausa sacensībās varētu būt atkarīgs no izmaiņām pasaules čempionāta kalendārā

0 Komentāru
Latvijas izlases sastāvs Nāciju kausa sacensībās varētu būt atkarīgs no izmaiņām pasaules čempionāta kalendārā
FACEBOOK/PAULS JONASS

Latvijas motokrosa izlases sastāvs Nāciju kausa sacensībās varētu būt atkarīgs no izmaiņām pasaules čempionāta kalendārā, sarunā ar aģentūru LETA atzina Latvijas Motosporta federācijas prezidents Mārtiņš Lazdovskis.

Šīs sezonas kalendārs paredz, ka Nāciju kausa mači norisināsies 26.septembrī Mantovā, Itālijā. Tiesa, rudenī būs gana saspringts arī pasaules čempionāta kalendārs, posmiem notiekot teju gandrīz katru nedēļas nogali.

Latvijas Motosporta federācija ir komunikācijā ar tiem sportistiem, kuri varētu pārstāvēt Latviju mačos, kas tiek dēvētas par motokrosa olimpiskajām spēlēm. Izlases sastāvā varētu būt pasaules čempionāta prestižākās MXGP klases braucējs Pauls Jonass, Kārlis Sabulis un Toms Macuks, bet rezervistu loma varētu tikt atvēlēta Mairim Pumpuram un Kārlim Kalējam.

“Tomēr jāņem vērā tas, ka tiks mainīts pasaules čempionāta kalendārs. Un, sekojot izmaiņām kalendārā, vairāki pasaules čempionāta dalībnieki atsauc savu dalību no Nāciju kausa. Runājām ar Paulu, un viņš ļoti grib piedalīties Nāciju kausa sacensībās, taču viss būs atkarīgs no sarunām ar viņa komandu. Atšķirībā no citiem gadiem, šoreiz Nāciju kauss ir tikpat kā sezonas vidū, brīdī, kad ir vairāki posmi pēc kārtas,” situāciju skaidroja Lazdovskis.

Pērn Covid-19 pandēmijas dēļ Nāciju kauss motokrosā netika aizvadīts.

2019.gadā Latvijas komanda ar Jonasu, Macuku un Dāvi Ivanovu sastāvā izcīnīja astoto vietu Nāciju kausā, kas latviešu motosportistiem ir visu laiku labākais rezultāts.

Latvijas pārstāvis par Nāciju kausa izcīņas čempionu vienīgo reizi kļuvis 1968.gadā, kad to PSRS izlases sastāvā spēja paveikt Arnis Angers. Neatkarības gados Latvija iepriekš labāko rezultātu sasniedza 1992.gadā, kad salīdzinoši mazā konkurencē izcīnīja 11.vietu, bet pēc tam sekmīgākais bijis 2014.gads, kad savās mājās “Zelta zirga” trasē Ķegumā tika gūta 12.vieta.

0 Komentāru