Latvijas izlase motokrosā svētdien Nāciju kausā cīnīsies par vietu A finālā

0 Komentāru
Latvijas izlase motokrosā svētdien Nāciju kausā cīnīsies par vietu A finālā
Foto: JĀNIS PASTARS

Itālijā, Madžioras trasē, Nāciju motokrosa kvalifikācijas braucienos Latvijas izlases dalībnieks Dāvis Ivanovs MXGP klasē izcīnīja 15. vietu, Kārlis Sabulis MX2 – 19. vietu, bet Toms Macuks OPEN klasē – 24. vietu. Ņemot vērā šos rezultātus, Latvijas izlase neiekļuva A finālā un rīt no rīta cīnīsies B finālā.

Šī diena Nāciju motokrosā iesākās ar starta pozīciju izlozi, kurā Latvijas izlase tika pie 37. starta vietas. Pēc tam sekoja brīvie treniņi, kuros Dāvis Ivanovs uzrādīja 20. laiku, Kārlis Sabulis – 19. laiku, bet Toms Macuks – 28. laiku.

Galvenais šīs dienas uzdevums bija izcīnīt pēc iespējas labāku vietu kvalifikācijas braucienos, lai uzreiz iekļūtu A finālā. Dāvis Ivanovs savu kvalifikācijas braucienu aizvadīja labi, izcīnot 15. vietu. Kārlis Sabulis vēl 300 metrus pirms finiša bija sešpadsmitais, bet krita un finišēja 19. vietā. Neveiksmīgs OPEN klases kvalifikācijas brauciens bija Tomam Macukam. Divi kritieni, rezultātā 24. vieta. Ņemot vērā šos rezultātus, Latvijas izlasei 20. vieta. Rīt puiši cīnīsies B finālā. Uzvarētāju komanda iekļūst A finālā.

Foto: JĀNIS PASTARS

Foto: JĀNIS PASTARS

Mārtiņš Lazdovskis, Latvijas izlases vadītājs: ”Vispirms paldies puišiem par cīnīšanos. Nevienu brīdi nebija sajūta, ka viņi necīnās. Man ir pilnīgi skaidrs, ka viņi izdarīja to, ko varēja. Jā, diena neizvērtās tā, kā mēs bijām cerējuši, jau sākot ar izlozi. 37. starta vietai bija milzīga loma. Līdz ar to no starta puiši aizbrauca ne tajās labākajās pozīcijās un, kamēr sadzina konkurentus, pagāja zināms laiks. Noteikti pārsteidza Dāvis Ivanovs. Uzskatu, ka viņš nobrauca labāk par to, ko viņš pats bija cerējis, un to, ko mēs no viņa gaidījām. Kārlis Sabulis veica labu braucienu, diemžēl beigās kritiens. Arī Tomam Macukam divi kritieni un pietiekami neveiksmīgs starts. Neskatoties uz to visu, mums ir pamats būt optimistiskiem. Mums ir 20. vieta, pirmie aiz svītras, kas, protams, ir vissāpīgāk. Rīt ir jauna diena. Cerams, ka Kārlis varēs braukt, jo kritienā traumēja plecu. Darīsim visu, lai tiktu A finālā. Ja ne pa parādes durvīm, tad pa aizmugures.”

Kārlis Sabulis: ”Starts bija no pašas ārmalas. Man tas nebija tik labs kā Ivanovam. No divdesmit otrās vietas jau biju aizcīnījies līdz sešpadsmitajai, bet pēdējā aplī, 300 metrus pirms finiša, kritu. Mēģināju pēc iespējas ātrāk piecelties, jo punkti bija svarīgi, lai uzreiz tiktu A finālā, bet ar to nepietika. Satraumēju plecu. Lauzts nav, bet laikam sastiepts. Rīt no rīta izbraukšu, tad redzēšu, kā būs.”

Foto: JĀNIS PASTARS

Foto: JĀNIS PASTARS

Dāvis Ivanovs: ”Startā aizgāju puslīdz normāli. Brauciena gaitā veicu daudzas apdzīšanas. Finišēju 15. vietā. Uzskatu, ka ļoti labs rezultāts. Trase man patika. Centos braukt stabili. Žēl, ka netikām A finālā, bet rītdien arī diena. Cīnīsimies vēlreiz, lai iekļūtu A finālā. Pagājušajā gadā tikām kā pēdējie A finālā, šogad pirmie aiz strīpas. Nekas, Nāciju kausā, kas notika Vācijā, arī nācās startēt B finālā. Tas bija veiksmīgs, jo uzvarējām un varējām cīnīties A finālā. Protams, ka tas ir krietni grūtāk, bet ir iespēja, ir izredzes.”

Toms Macuks: ”Starta momentā mocim izleca starta poga, un tas uzcēlās ratā. Aizbraucu slikti. Tad priekšā nokrita vairāki braucēji, diemžēl ieskrēju viņos. Pirmo apli nobraucu, vairākus apdzinu. Otrā apļa sākumā braucu pa iekšējo špūri. Izrādījās, ka tā špūre galā saiet kopā ar citu špūri, pa kuru brauca cits sportists. Mēs saskrējāmies, un atkal nokritu. Kamēr pielaidu moci, kamēr iztaisnoju stūri, visi jau bija prom. Sanāca apdzīt tikai pāris sportistus. Trase bija labāka nekā brīvajā treniņā, sāku jau pierast, jo šī Madžioras trase ir specifiska. Sen nebiju braucis pa tādiem kalniem. Ceru, ka B finālā mums viss izdosies un varēsim startēt arī A finālā.”

Visus interesentus aicinām sekot līdzi jaunumiem no Nāciju motokrosa 2016 speciāli izveidotajā Twitter kontā @MXoN_Latvija un Facebook lapā MXoN_Latvija.

Svētdien (25.09.2016.) dienas kārtība pēc Latvijas laika

9.40 Iesildīšanās brauciens B finālam

10.10 Iesildīšanās brauciens Grupa 1 (A fināls)

10.40 Iesildīšanās brauciens Grupa 2 (A fināls)

12:00 B fināls

14:10 Brauciens MXGP / MX2

15:40 Brauciens MX2 / OPEN

17:08 Brauciens OPEN / MXGP

Latvijas izlases startu Nāciju kausā motokrosā 2016 atbalsta: LDZ Cargo, Lec, Binders, Arčers, Revosa.

0 Komentāru