Komentāri
Latvijas izlase izcīna trešo vietu Eiropas Nāciju kausa kvadricikliem kvalifikācijā
Foto: facebook.com/Team-Latvia-QX-of-European-Nations-190876641244524/timeline/

Šajā nedēļas nogalē, 10.un 11.oktobrī Vācijā norisinās Eiropas Nāciju kauss kvadricikliem, kura kvalifikācijā Latvijas izlasei izdevies izcīnīt trešo pozīciju. Mūsu valsti sacensībā pārstāv Kārlis Bole Jr., Edgars Meņģelis un Raivis Sootee.

Kārlis Bole Jr. Savā kvalifikācijas braucienā izcīnīja 13.pozīciju:

“Starta taisnē pazuda bremzes, turklāt pirmā līkuma iekšmalā sanāca iesprūst aiz holandieša Van Grīnsvena un dāņa Mikelsena, kas startā pamanījās būt priekšā. Braucienu turpināju gandrīz pēdējais, bet aizcīnījos līdz sestajai vietai. Tad vienā no pagriezieniem nobloķējās bremzes, kā rezultātā noslāpa mocis un uzsēdās uz špūres. Ceļot to nost, notrūka drošības saite un mocis noslāpa. Kamēr pielaidu, pazaudēju pāris pozīcijas. Tad izdevās par vienu vietu pakāpties, bet taisnē pēc lēciena no kalna pēkšņi nokrita ķēde. Acīmredzot aizmugurējā zobrata aizsargpanna bija deformējusies un tāpēc arī vairs nespēju turpināt sacīksti. Ir dusmas, bet vienlaicīgi arī motivācija rīt kapāties no visa spēka”

FOTO: Latvijas kvadriciklu izlase Nāciju kausā

Edgars Meņģelis kvalifikācijas braucienā plūca uzvaras laurus:

“Starts ideāls! Kādā ceturtajā aplī nejutos drošs par savu pozīciju, bet paskatoties atpakaļ, pulss nomierinājās. Turpinājumā braucu savā tempā un mēģināju piešauties pie trases, jo pēc dažiem braucieniem segums ir tāds diezgan viltīgs Vietām smilts, vietām ciets. Vēl ir, kur pielikt un domāju, ka rīt visam jābūt kārtībā.”

Raivis Sootee kvalifikācijas braucienā ierindojās 4.vietā:

“Pie starta bomja gāju kā divpadsmitais un nobrīnījos, ka ir atstāta iekšmalas starta vieta, ko arī veiksmīgi izmantoju. Divus apļus nobraucu kā otrais, bet tad mazliet kļūdījos, jo uz dienas beigām trase bija ļoti izsista un vairs nesanāca daži elementi. Tomēr nepadevos un pēc tam kad mani apsteidza vācietis Zienecker un lietuvietis Vaznys, finišā spēju noturēt ceturto pozīciju. Pusbraucienu bija diezgan grūti izturēt dāņa Holm spiedienu, taču beigās finišēju pat ar atrāvienu no piektās pozīcijas.”

Izlases vadītājs ir pieredzējušais kvadriciklu eksperts Ēriks Eizāns, kurš pēc pirmās sacensību dienas stāsta: “Uzskatu, ka šodienas uzdevums izpildīts un rīt pie starta barjeras iesim kā vieni no pirmajiem (trešie). Pat neskatoties uz to, ka Kārlim mazliet nepaveicās, domāju, ka visi trīs puiši izdarīja maksimumu un trasē parādītais ātrums liek cerēt, ka rīt varam pacīnīties par pjedestālu. Šodienas kvalifikācijas uzvarētāji īri ir ļoti labi sagatavojuši tehniku, bet neskatoties uz viņu motociklu jaudu, tomēr ir pārkožami. Tagad atliek izanalizēt šodienas sniegumu un sagatavot močus lai rīt var pienācīgi aizstāvēt Latvijas godu sezonas pēdējā svarīgajā sacensībā!”

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl