Latviešiem panākumi Eiropas Nāciju kausā enduro

Komentāri
Latviešiem panākumi Eiropas Nāciju kausā enduro
Foto: FIM Europe

Pagājušajā nedēļas nogalē Vācijā aizvadīts noslēdzošais Eiropas čempionāta posms enduro, kas vienlaikus bija arī Eiropa Nāciju kauss šajā sporta veidā. Pēc aizvadītajām trim dienām noskaidrots, ka Latvijas Veterānu izlase izcīnījusi augsto 3.vietu, bet Latvijas Nacionālā izlase – 10. vietu.

Latviju Eiropas Nāciju kausā Enduro pārstāvēja septiņi sportisti jeb divas komandas  – Latvijas Nacionālā izlase, kuras sastāvā bija Edgars Siliņš, Kristians Evarsons un Gustavs Kundziņš, kā arī Latvijas senioru izlase, kuru pārstāvēja Jānis un Einārs Vinteri, Jānis Rasmanis un Artūrs Robežnieks. Lai gan sacensības sakās jau piektdien, oficiālās cīņas sākās tikai sestdien. Labāko rezultātu uzrādīja tieši Veterānu komanda, ieņemot augsto trešo vietu sacensību kopvērtējumā. Taču labs sniegums kopvērtējumā bija arī no Nacionālās izlases, jo Latvijas sportistiem izdevies noslēgt labāko desmitnieku, ierindojoties 10. vietā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Individuāli pēc aizvadītajām garajām sacensībām Siliņa labākais rezultāts bija 6. vieta, Evarsonam 9. vieta un Eināram Vinteram – 8. vieta. Diemžēl gan Kundziņš, gan Jānis Vinters otrajā dienā nesasniedza finišu.  Savukārt Jānis Rasmanis pēc divu dienu cīņām ierindojās 14. pozīcijā, Artūrs Robežnieks – 15. pozīcijā.

Enduro komisijas vadītājs Jurģis Bergs pēc sacensībām atzina, ka sacensību trase bija ļoti grūta, ar stāviem, akmeņainiem kalniem, taču izlase ir gandarīta par padarīto.

Sacensības Vācijā sākās jau piektdienas vakarā, kad vairāk nekā 130 sportisti no dažādām valstīm sacensību pārbaudes braucienu aizvadīja tumsā. Taču laika apstākļi sacensību dienās bija ļoti piemēroti noslēdzošajam posmam. Atgādinām, ka katra posma garums, ko mēroja sportisti, bija vismaz 60 km.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl