Kurš uzvarēs MotoGP sacīkstē Silverstonā – Rosi, Lorenco vai Markess?

0 Komentāru
Kurš uzvarēs MotoGP sacīkstē Silverstonā – Rosi, Lorenco vai Markess?
Foto: AFP/LETA

Iepriekšā posmā Čehijā Horhe Lorenco izcīnīja savu piekto uzvaru šosezon un kopvērtējumā noķēra līdzīnējo līderi Valentino Rosi – abiem Yamaha komandas biedriem tagad ir pa 211 punktiem. 52 punktus atpaliek pēdējo divu gadu MotoGP čempions Marks Markess – arī Honda braucējs saglabā minimālas izredzes uz savu trešo titulu.

Moto2 klasē līderis Žoans Zarko Brno trasē izcīnīja vēl vienu uzvaru un vēl vairāk palielināja pārsvaru kopvērtējumā, bet Moto3 klasē Denija Kentam pirms sacīkstēm Silverstonā ir 45 punktu pārsvars pār Eneu Bastianīni.

Tāls Meļķis, Viasat Sport Baltic komentētājs:

”Ar atlikušajiem septiņiem posmiem čempionāts sasniedzis jaunu, savdabīgu starta pozīciju abiem tā līderiem – Rosi un Lorenco ir vienāds punktu skaits. Turklāt matemātiski cerības uz titulu nav zaudējis arī Markess. Klūdīties nedrīkst neviens. Čempionāta garākajā trasē, Silverstonā, uzvarēt var ikviens no pirmā trijnieka, lai gan pjedestāla tīkotāju skaitā varam ierakstīt arī īpaši motivēto Kračlovu vai kādu no Ducati armādas. Moto2 ir vienkāršāk – Zarko jārāda stabils sniegums pjedestāla robežās, ļaujot cīnīties par uzvaru mājiniekam Lousam. Arī Moto3  tiek gaidīta “obligātā” Kenta uzvara, kas varētu būt vieglāk risināms uzdevums par neizbēgamo savas nākotnes izvēli – Moto2 vai MotoGP.”

Aldis Putniņš, Viasat Sport Baltic komentētājs:

”Cīņa par MotoGP čempiona titulu ar Lielbritānijas GP posmu sākas no jauna – pēc Horhes Lorenco uzvaras Čehijā viņš ir noķēris kopvērtējumā Valentīno Rosi, kurš šī gada cīņu par titulu jau ir nosaucis par smagāko savā karjerā. Līdz šim Rosi un Lorenco ir iztikuši bez konfliktiem, incidentiem un sadursmēm, tomēr tagad cīņa ir iegājusi izšķirošajā fāzē, likmes ir visaugstākās un katra kļūda var maksāt ļoti dārgi. Lai situācija būtu vēl aizraujošāka, abu Yamaha braucēju cīniņā iejauksies arī Marks Markess, kuram izredzes uz titulu ir niecīgas, tomēr vēlme pārspēt abus pretendentus milzīga. Silverstonā nelielas priekšrocības varētu būt Lorenco, kurš šeit ir uzvarējis visvairāk no visiem MotoGP pilotiem un to spēja izdarīt arī pērn Marka Markesa dominantes sezonā.”

MotoGP Lielbritānijas Grand Prix kanālā VSB:

Svētdien, 30.augustā

13:10 MotoGP Lielbritānijas GP. Moto2.

14:40 MotoGP Lielbritānijas GP. MotoGP.

21:20 MotoGP Lielbritānijas GP. Moto3.

0 Komentāru