Komentāri
Kurš būs tuvāk titulam pēc MotoGP Austrālijas GP – Rosi vai Lorenco?
Foto: EPA/LETA

Pasaules čempionātā motošosejā iepriekšējā posmā Japānā kļuva zināms jaunais titula īpašnieks Moto2 klasē – franču motosportists Žoans Zarko. Austrālijā, visticamāk, uzzināsim čempionu arī Moto3 klasē – Denija Kenta pārsvars pār tuvāko sekotāji ir 56 punkti.

Toties jo sīva cīņa turpināsies par titulu prestižākajā MotoGP klasē. Šobrīd Valentino Rosi ir par 22 punktiem vairāk kā Yamaha rūpnīcas komandas biedram Horhem Lorenco, un šajā duelī viss interesantākais ir vēl tikai priekšā!

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tāls Meļķis, Viasat Sport Baltic komentētājs:

”Pasaules motošosejas čempionātā atlikuši vien trīs posmi, pēc kuriem noslēgsies 2015.gada sezona un savas pilnvaras noliks pērnā gada čempions Marks Markess. Viņa vietu ieņems kāds no Yamaha rūpnīcas braucējiem. Bet kurš? Rosi pārsvars punktos ir nosacīts, titulu garantējošie pjedestāli pie pašreizējās konkurences ir iespējami tikai riskantā cīņā. Abi titula pretendenti nenolaižas līdz sausiem matemātiskajiem aprēķiniem – abiem finišā jābūt blakus, kas iespējams ļaus noturēt miljonus līdzjutēju neziņā līdz finālam Valensijā. Moto2 klasē, kur čempions jau zināms turpinās cīņas par prestižu un atlikušajām vietām. Moto3 klasē Kentam ir jānokārto formalitātes, lai beidzot pat teorētiski neviens nevarētu viņu apdzīt.”

Aldis Putniņš, Viasat Sport Baltic komentētājs:

”Horhes Lorenco un Valentino Rosi cīņa par čempiona nosaukumu tagad pārceļas uz Austrāliju. Vēl pirms Japānas GP šķita, ka tieši Lorenco ir pārsvars šajā duelī un tas ir tikai laika jautājums pirms spānis izvirzīsies čempionāta vadībā. Tomēr pēc posma Motegi trasē Rosi pārsvars ir pieaudzis un posmu ir palicis mazāk – tagad Lorenco jācer, ka arī viņa pieredzējušajam komandas biedram paslīdēs kāja. Filipailendas trase ir tā, kur var paslīdēt kāja – aplis ļoti īss, bet nežēlīgs pret riepām un atalgo drosmīgos. Turklāt skarbie laika apstākļi un aukstais vējš no Antarktikas var sagādāt pamatīgas problēmas un pēdējā brīža pārsteigumus.”

MotoGP Austrālijas Grand Prix kanālā VSB:

Svētdien, 18.oktobrī

04:55 MotoGP Austrālijas GP. Moto3.

06:15 MotoGP Austrālijas GP. Moto2.

07:50 MotoGP Austrālijas GP. MotoGP.

Lasi vēl