Kubica nepaliks “Williams” un, visticamāk, beigs F1 karjeru

Pievienot komentāru
Kubica nepaliks “Williams” un, visticamāk, beigs F1 karjeru
WILLIAMS F1

Poļu pilots Roberts Kubica nākamsezon nepaliks Pirmās formulas (F1) pasaules čempionāta komandā, kamēr “Haas” vienība pagarinājusi līgumus ar francūzi Romēnu Grožānu un dāni Kevinu Magnusenu.

34 gadus vecais Kubica šogad atgriezās F1, taču sezonu polis aizvada pieticīgi, izcīnot tikai vienu punktu, pie tam tas notika sacīkstēs, kurās bija daudz izstāšanās.

Vēl 2006.gadā viņš kļuva par pirmo Polijas braucēju, kurš startējis šajā sacensību seriālā. Pirmās četras sezonas viņš pavadīja “Sauber” vienībā, izcīnot vienu uzvaru, bet 2010.gadā pārstāvēja “Renault” komandu.

Kubica 2011.gada sākumā smagā avārijā rallija sacensību laikā guva dzīvībai bīstamas traumas. Pēc trim gadiem viņš atsāka autosportista gaitas, piedaloties rallijā un DTM čempionātā, taču ar lieliem panākumiem neizcēlās.

Kubica F-1 sacīkstēs uz goda pjedestāla kāpis 12 reizes.

“Williams” vienībā nākamsezon startēs brits Džordžs Rasels, bet kā viņa iespējamais komandas biedrs tiek minēts vācietis Niko Hilkenbergs.

Tikmēr 33 gadus vecais Grožāns “Haas” vienībā būs piekto sezonu pēc kārtas, bet 26 gadus vecais Magnusens amerikāņu komandā būs ceturto gadu pēc kārtas.

Grožāns F1 debitēja 2009.gadā, pārstāvot “Renault” komandu, bet turpmākos piecus gadus viņš brauca “Lotus” vienībā līdz pievienojās “Haas”. Karjeras laikā viņš desmit reizes kāpis uz goda pjedestāla.

Savukārt Magnusens F1 ir kopš 2014.gada, kad pārstāvēja “McLaren” vienību. 2015.gadā viņš F1 seriālā nestartēja, bet pēc tam vienu sezonu brauca “Renault” komandā. Dānis F1 karjerā vienu reizi finišējis pirmajā trijniekā.

Šosezon Magnusens iekrājis 18 punktus, bet Grožānam ir par desmit mazāk, abiem ieņemot attiecīgi 16. un 17.pozīciju.