Kad labi darbi atmaksājas – “Dakaras” čempionam Sanderlendam organizētāji atdod uzvaru posmā

0 Komentāru
Kad labi darbi atmaksājas – “Dakaras” čempionam Sanderlendam organizētāji atdod uzvaru posmā
EPA/SCANPIX

Pēc palīdzības sniegšanas nokritušam konkurentam britu motociklistam Semam Sanderlendam piektdien tika piešķirta uzvara prestižā “Dakaras” rallijreida piektajā posmā.

Visātrāk piekto ātrumposmu veica francūzis Ksavjē de Sutrē ar “Yamaha” motociklu, tomēr beigās uzvara tika piešķirta Sanderlendam, kurš distances vidū apstājās, lai palīdzētu nokritušajam portugālim Paulu Gonsālvešam (“Honda”). Portugāles braucējs bija nokritis un lauzis roku, kā arī guvis galvas traumu. Palīdzot konkurentam, Sanderlends zaudēja vairāk nekā desmit minūtes.

Noslēgumā Sanderlends ierindojās 14.vietā, no uzvarētāja atpalikdams septiņas minūtes un 29 sekundes.

Sanderlends, kurš ir 2017.gada “Dakaras” čempions, gan beigās tika atalgots ar uzvaru, jo rīkotāji viņam atdeva atpakaļ desmit zaudētās minūtes, bet otrā vieta piešķirta de Sutrē, kuram protokolā piefiksēts par trīs minūtēm un 23 sekundēm lēnāks laiks. Tikmēr trešais piektdien bija spānis Lorenco Santolino.

“Šodien visi startēja kopā, tāpēc nebija daudz ko zaudēt, bet Gonsalvešam pārāk nepaveicās, un es pie viņa piestāju. Biju tur labu laiciņu, kādas desmit minūtes, bet, kad atkal iesaistījos sacensībās, šķita, ka viss jau ir zaudēts,” teica Sanderlends.

Savukārt automašīnu ieskaitē piektdien kopumā 714 kilometrus garajā etapā uzvaru guva deviņkārtējais pasaules čempions autorallijā Sebastjans Lēbs no Francijas, kurš šogad sacenšas kā privāts braucējs ar “Peugeot” spēkratu. Viņš vairāk nekā par desmit minūtēm apsteidza kopvērtējuma līderi Naseru Al-Atiju no Kataras (“Toyota”), kamēr trešais bija spānis Nani Roma (“Mini”).

Kopvērtējuma vadībā joprojām ir Al-Atija, kurš par nepilnām 25 minūtēm apsteidz 13 kārtējo šo sacensību uzvarētāju Stefanu Peteranselu no Francijas (“Mini”), kamēr trešais, zaudēdams vēl nepilnas desmit minūtes, ir Roma.

Šī gada “Dakaras” rallijreids desmit posmu garumā noslēgsies 16.janvārī.

Iepriekšējā gadā “Dakaras” rallijreidā vieglo automašīnu konkurencē otro reizi karjerā uzvarēja spānis Karloss Sainss, kamēr motociklu konkurencē pirmo reizi labākais bija austrietis Matīass Valkners.

Slavenais rallijreids no 1979. līdz 2007.gadam 29 reizes norisinājās Āfrikā, bet 2008.gadā tas drošības iemeslu dēļ tika atcelts, savukārt jau nākamajā gadā debitēja Dienvidamerikā.

0 Komentāru