Jonasu turpmāk trenēs leģendārā Stefana Evertsa tēvs

0 Komentāru
Jonasu turpmāk trenēs leģendārā Stefana Evertsa tēvs
Foto: Acevedo/ KTM Images / Red/SIPA / SCANPIX

Latvijas motokrosa zvaigzni Paulu Jonasu nākamajā sezonā trenēs beļģis Harijs Evertss, kurš pats pasaules čempionātā triumfējis četras reizes, bet viņa dēls Stefans Evertss to paveica pat desmit reižu.

2015.gadā Jonasu trenēja Stefans Evertss un tiek ziņots, ka jau tad bijusi sadarbība arī ar viņa tēvu. 2016.gadā jau ar latvieti strādāja piecas reizes par čempionu kļuvušais Žoels Smetss, kamēr šogad to darīja Marks de Rūvers no Nīderlandes.

Jau iepriekš šomēnes sportista tēvs Kaspars Jonass sarunā atklāja, ka sadarbība ar de Rūveru netiks turpināta, jo neesot patikuši daži trenera “gājieni un darbības”. Kā vienu no iemesliem Jonass vecākais minēja to, ka de Rūveram bijusi vāja komunikācija ar Jonasa fiziskās sagatavotības treneri Villiju Lindenu.

Nākamā sezona Jonasam būs pēdējā pasaules čempionāta MX2 klasē, bet pēc tam viņam būs jāpāriet uz prestižāko MXGP.

Septembra vidū “Red Bull KTM Factory Racing” komandu pārstāvošais Pauls Jonass tika kronēts par pasaules čempionu MX2 klasē, sasniedzot Latvijas motokrosa vēsturē nebijušu panākumu.

Līdz Jonasa triumfam pasaules čempionātos motokrosā latvieši titulus bija izcīnījuši vien blakusvāģu sacensībās, kur savulaik dominēja Kristers Serģis un Artis Rasmanis, kuriem izdevās piecas reizes kāpt uz pjedestāla augstākā pakāpiena. Tāpat blakusvāģu sacensībās trīskārtējs planētas čempions ir kantētājs Kaspars Stupelis, bet reizi pie zelta tika arī Kaspars Liepiņš.

Jonass aizvadītās sezonas pasaules čempionāta kopvērtējumā MX2 klasē izcīnīja 771 punktu, kamēr tuvākais sekotājs Žeremijs Sīvers no Šveices atpalika par 39 punktiem, bet trešais ar 479 punktiem bija dānis Tomass Kjērs Olsens.

Jonass šogad triumfēja sešos pasaules čempionāta posmos un bija labākais 14 braucienos. Līdz šai sezonai latvietis pasaules čempionātā bija spējis uzvarēt tikai vienā braucienā, kā arī ne reizi nebija triumfējis posma summā.

Pērn Jonass smadzeņu satricinājuma dēļ priekšlaicīgi noslēdza sezonu. Neskatoties uz nestartēšanu vairākos sezonas beigu posmos, Latvijas motokrosists izcīnīja piekto vietu kopvērtējumā pasaules čempionātā MX2 klasē. Savukārt 2015.gadā viņš bija pasaules vicečempions.
0 Komentāru