Jonass: Plānoju sezonas vidū būt gatavs braukt uz 100%

1 komentārs
Jonass: Plānoju sezonas vidū būt gatavs braukt uz 100%
FACEBOOK

Latvijas vadošais motokrosa braucējs Pauls Jonass pēc aizvadītā ceturtā posma prestižākajā MXGP klasē apgalvo, ka ar katru braucienu uz lielā motocikla jūtas arvien labāk un, veicot tehniskus uzlabojumus, ap sezonas vidu plāno būt pilnībā gatavs braukt uz 100%.

Jau ziņojām, ka ceturtajā posmā Trentīno, Itālijā, Jonass no “Rockstar Energy Husqvarna” komandas pirmajā braucienā bija 11.vietā, bet otrajā sākumā piedzīvoja kritienu, finišēdams 19.pozīcijā, kas summā deva 12 punktus un 15.vietā. Savukārt kvalifikācijas braucienā Jonass finišēja augstajā septītajā vietā.

Motosportists par savu veikumu aizvadītajā posmā izteicās pozitīvi un iegūto pieredzi raksturo kā vērtīgu mācību vielu.

“Sajūtas pēc ceturtā sezonas posma ir gan pozitīvas, gan negatīvas. Sestdien izdevās patiesi labs kvalifikācijas brauciens, kas arī uzskatāms par vienu no maniem labākajiem braucieniem šajā sezonā. Arī pirmo braucienu vērtēju kā izdevušos, pats jutos ļoti labi,” komentēja Jonass.

“Diemžēl otrajā braucienā sanāca piedzīvot kritienu kopā ar citiem sportistiem, kā rezultātā motocikls tika nedaudz bojāts, pats arī guvu sasitumus. Tomēr, neskatoties uz neveiksmi, sacensības vērtēju kā pozitīvas, jo atkal tika iegūta laba pieredze, no kā vienmēr var mācīties,” teica Jonass, kurš piebilda, ka līdz nākamajam posmam ir pietiekami daudz laika, lai atgūtos, sakopotu domas un analizētu savas kļūdas.

Nākamais pasaules čempionāta etaps notiks tikai 12.maijā Itālijā.

Savu fizisko pašsajūtu motosportists vērtē kā labu: “Jūtos labi, taču joprojām vēl ir daudz jāstrādā, jo nevarētu teikt, ka uz 100% jūtos fiziski gatavs. Arī par ceļgala traumu vairs nesūdzos, sāpes vairs neizjūtu, un treniņu procesi norit bez starpgadījumiem vai nepatīkamām sajūtām.”

Pēc pasaules čempionāta otrā posma Lielbritānijā, kurā Jonass kopvērtējumā ierindojās 11.vietā, tika nolemts motociklam veikt tehniskas izmaiņas. “Jā, izmaiņas patiešām tika veiktas – tās attiecas tieši uz motocikla regulējumu. Uzlabojumus vērtēju kā pozitīvus, uz motocikla jutos daudz labāk. Plānojam turpināt veikt izmaiņas, kas palīdzētu man justies vēl labāk uz lielā motocikla,” skaidroja Jonass.

Pāriešana no MX2 klases nesusi lielas izmaiņas attiecībā uz motociklu, taču Jonass ir apņēmības pilns un apgalvo, ka treniņi un pieredze palīdzēs ātrāk aprast ar jauno motociklu. “Traumas dēļ pirms sezonas neizdevās uz motocikla aizvadīt tik daudz laika, cik gribētos, taču ar katru treniņu jūtos arvien labāk un labāk. Es domāju, ka sezonas vidū būšu pilnībā gatavs braukt ar lielo motociklu pilnā ātrumā.”

Arī uz nākamajiem posmiem Jonass ar komandu plāno veikt uzlabojumus un izmaiņas sagatavošanās darbā.

“Veiksim nelielas izmaiņas treniņu programmā. Daudz strādāsim pie braucienu intensitātes, lai veiksmīgāk sacensībās varētu cīnīties ar priekšā braucošajiem. Tiks strādāts arī pie starta laikiem, lai jau pašā brauciena sākumā būtu iespēja ierindoties priekšgalā, kas atvieglotu cīņu par augstām vietām kopumā,” stāstīja motobraucējs.

Pauls Jonass MXGP klasē debitēja ar desmito vietu, bet nākamajos divos posmos bija pozīciju zemāk, kamēr aizvadītajā nedēļas nogalē palika piecpadsmitais.

Pašlaik 22 gadus vecais Jonass pēc četru gadu sadarbības ar KTM rūpnīcas komandu pārcēlies uz “Husqvarna” vienību. 2017.gadā Jonass kļuva par pasaules čempionu MX2 klasē, bet divreiz viņš kļuva par šīs klases vicečempionu.

Šajā sezonā pasaules čempionātā paredzēti 19 posmi, no kuriem desmitais jūnija vidū notiks Ķegumā. Nākamais sacensību posms norisināsies Honkongā 21. aprīlī.

1 komentārs