Jonass Ķegumā aizvada Latvijas ”Grand Prix” MXGP posmu

Pievienot komentāru
Jonass Ķegumā aizvada Latvijas ”Grand Prix” MXGP posmu
JUAN PABLO AZEVEDO

Latvijas motokrosa braucējs Pauls Jonass no “Rockstar Energy Husqvarna” komandas šodien pasaules čempionāta sezonas devītā posma – Latvijas “Grand Prix” – sacensībās prestižākajā MXGP klasē cīnās par iespēju kāpt uz goda pjedestāla.

Sacensības pārraidīs Baltijā vadošais sporta kanāls TVPlay Sports un video satura platforma TVPlay Premium.

Šodienas sacensību diena tika atklāta plkst.9.45, kas otro braucienu aizvadīs Eiropas čempionāta divtaktu motoru (EMX2t) klases braucēji, bet plkst.11.30 to darīs 250 kubikcentimetru sportisti. Sestdien pirmajā braucienā Ralfs Edgars Ozoliņš līdz finišam netika.

Savukārt pasaules čempionāta otrās prestižākās klases – MX2 – pirmais brauciens būs plkst.13.15, bet otrais – plkst.16.10.

Tikmēr MXGP klase ar Jonasu ierindā uz starta pirmajam braucienam stāsies plkst.14.15, kamēr otrais brauciens tiks uzsākts plkst.17.10.

Sestdien notikušajā MXGP klases kvalifikācijā Jonass pirmos apļus atradās vadībā, tomēr beigās bija spiests noslīdēt uz sesto vietu, kamēr uzvaru guva nīderlandietis Džefrijs Herlingss. Sacensībām bija pieteikts vēl viens latvietis Matīss Karro, tomēr viņš kvalifikācijā uz starta neizgāja.

Jonasam šī ir debijas sezona spēcīgajā MXGP klasē, turklāt aizvadītajā gadā viņš iedzīvojās smagā savainojumā, tāpēc šo sezonu nācās iesākt nedaudz vieglākā režīmā. Savukārt piektajā posmā, kas norisinājās Itālijā, Jonass pirmo reizi kāpa uz goda pjedestāla MXGP klasē, izcīnot otro vietu.

MXGP klasē pasaules čempionāta kopvērtējumā līderis ir beļģis Tims Gajsers, kurš iekrājis 351 punktu, par 13 punktiem apsteidzot itāli Antonio Kairoli. Nākamie sekotāji ir vairāk nekā 100 punktu attālumā, bet Jonass ar 167 punktiem ieņem 11.pozīciju.

Tikmēr MX2 klasē kopvērtējuma līderis ir spānis Horhe Prado, kurš iekrājis 347 punktus, bet par 20 punktiem mazāk ir viņa tuvākajam sekotājam Tomam Kjēram Olsenam no Dānijas.

Šajā sezonā pasaules čempionātā 19 posmi, no kuriem devītais šonedēļ tiks aizvadīts Ķegumā.

Pasaules čempionāta posms “Zelta zirga” trasē norisināsies desmito reizi. Līgums par pasaules čempionāta norisi Latvijā ir spēkā līdz 2020.gadam.