Jonass izcīna uzvaru spraigā Vācijas posma pirmajā braucienā

Pievienot komentāru
Jonass izcīna uzvaru spraigā Vācijas posma pirmajā braucienā
LETA

Pagājušā gada pasaules čempions motokrosā MX2 klasē Pauls Jonass no “Red Bull KTM Factory Racing” komandas svētdien guva uzvaru sezonas astotā posma – Vācijas “Grand Prix” – pirmajā braucienā. Jonass spraigā duelī apsteidza savu komandas biedru, spāni Horhi Prado, kamēr trešais bija Kelvins Vlānderens no Dienvidāfrikas Republikas.

Lai arī Prado startā bija ātrākais, Jonass viņu ātri vien apsteidza un turējās pirmajā vietā. Latvietim izdevās uzaudzēt dažu sekunžu pārsvaru, bet pirmā brauciena otrajā pusē spānis bija samazinājis pārsvaru un cīnījās par pirmo vietu. Tiesa, izskaņā abiem vadošajiem braucējiem bija pietuvojies Vlānderens, kurš gan viņus nepanāca.

Pēdējos divos apļaus Jonass ar Prado aizvadīja spraigu cīņu, tomēr latvietis spiedienu izturēja un nosargāja uzvaru pirmajā braucienā.

Pasaules čempionāta kopvērtējumā MX2 klasē pēc septiņiem posmiem un viena brauciena astotajā līderis ar 329 punktiem ir Jonass, bet otrais ar iekrātiem 304 punktiem ir Prado.

Sezonas septiņos posmos Jonass izcīnījis četras uzvaras.

Kā vēstīts, pirms nedēļas notikušajā iepriekšējā etapā, kas norisinājās “Zelta Zirga” trasē Ķegumā, Jonass izcīnīja trešo vietu.

Jonass pērn tika kronēts par pasaules čempionu MX2 klasē, veicot ierakstu Latvijas motokrosa vēsturē.

Pirms tam pasaules čempionātos motokrosā latvieši titulus bija izcīnījuši vien blakusvāģu sacensībās, kur savulaik dominēja Kristers Serģis un Artis Rasmanis, kuriem izdevās piecas reizes kāpt uz pjedestāla augstākā pakāpiena. Tāpat blakusvāģu sacensībās trīskārtējs planētas čempions ir kantētājs Kaspars Stupelis, bet reizi pie zelta tika arī Kaspars Liepiņš.

Par vicečempionu pērn kļuva Šveices motosportists Žeremijs Sīvers, bet trešais bija Olsens. Sīvers šajā sezonā startē jau prestižākajā MXGP klasē.

Jonass pērn triumfēja sešos posmos un bija labākais 14 braucienos. Pirms tam latvietis pasaules čempionātā bija spējis uzvarēt tikai vienā braucienā, kā arī ne reizi nebija triumfējis posma summā.

2015.gadā viņš bija pasaules vicečempions, bet aizpērn Jonass smadzeņu satricinājuma dēļ priekšlaicīgi noslēdza sezonu. Neskatoties uz nestartēšanu vairākos sezonas beigu posmos, Latvijas motokrosists izcīnīja piekto vietu kopvērtējumā pasaules čempionātā MX2 klasē.

Šajā sezonā tiks aizvadīti 20 posmi.