Jonass izcīna trešo vietu Itālijas posmā; Prado turpina pietuvoties kopvērtējumā

0 Komentāru
Jonass izcīna trešo vietu Itālijas posmā; Prado turpina pietuvoties kopvērtējumā
KTM Factory Racing ‏

Pērnā gada pasaules čempions motokrosā MX2 klasē Pauls Jonass no “Red Bull KTM Factory Racing” komandas svētdien Itālijā izcīnīja trešo vietu sezonas 11.posma sacensībās.

Svētdienas sacensībās uzvaru divu braucienu summā izcīnīja Jonasa komandas biedrs un sīvākais konkurents kopvērtējumā Horhe Prado no Spānijas, kamēr otrais bija amerikānis Tomass Kovingtons, bet trešais – Jonass.

Pēc šī posma Prado atpalicību no pasaules čempionāta kopvērtējuma līdera Jonasa samazinājis vēl par septiņiem punktiem. Latvietis tuvāko konkurentu tagad apsteidz vairs tikai par deviņiem punktiem.

Jau pašā pirmā brauciena startā vadībā izvirzījās Prado, tomēr tā noslēgumā viņu apsteidza sestdien kvalifikācijā uzvarējušais Kovingtons, pēcāk diezgan pārliecinoši palielinot vadību un izcīnot uzvaru. Savukārt Jonass jau no paša sākuma iekārtojās trešajā pozīcijā, bet pirmā brauciena beigās viņu apdraudēja Bens Vatsons no Lielbritānijas, taču latvietis noturēja vietu pirmajā trijniekā.

Pirmajā braucienā līdz ar to uzvaru guva Kovingtons, kuram sekoja Prado un Jonass.

Savukārt otrā brauciena starts Jonasam bija neveiksmīgs, jo sākumā viņš bija sestais, tomēr turpinājumā latvietis savas pozīcijas uzlaboja, bet pirmā brauciena beigās viņš, apsteidzot Kovingtonu, izvirzījās trešajā pozīcijā. Līderis tikmēr jau no sākta gala bija Prado, kurš turklāt brauca ļoti pārliecinoši un pakāpeniski savu pārsvaru palielināja.

Tikmēr Jonass augstāk par trešo vietu vairs nepakāpās.

Otrajā braucienā uzvaru līdz ar to guva Prado, kurš par vairāk nekā desmit sekundēm apsteidza dāni Tomasu Kjēru Olsenu, kamēr Jonass bija trešais.

Pirms tam sestdien Jonass kvalifikācijā bija tikai piektais, kamēr uzvaru izcīnīja Kovingtons.

Pasaules čempionāta kopvērtējumā MX2 klasē pēc 11 posmiem līderis ar 474 punktiem ir Jonass, bet otrais ar iekrātiem 465 punktiem ir Prado. Tikmēr trešajā pozīcijā ar 366 punktiem ir Olsens, kuram šoreiz posmā ceturtā vieta.

Sezonas 11 posmos Jonass izcīnījis piecas uzvaras.

Pirms tam svētdien Kārlis Sabulis izcīnīja augsto sesto vietu Eiropas čempionāta septītajā posmā 250 kubikcentimetru klasē (EMX250).

Šis Sabulim bija veiksmīgākais šīs sezonas Eiropas čempionāta posms.

Sezonas kopvērtējumā vadībā ar 228 punktiem atrodas francūzis Matīss Buaramī, kurš šajā posmā bija ceturtais, kamēr Sabulis ar 99 punktiem pakāpies uz 13.pozīciju. Tikmēr vēl viens latvietis Tomass Šileika ar 35 punktiem ir 25.pozīcijā.

Jonass pērn tika kronēts par pasaules čempionu MX2 klasē, veicot ierakstu Latvijas motokrosa vēsturē.

Pirms tam pasaules čempionātos motokrosā latvieši titulus bija izcīnījuši vien blakusvāģu sacensībās, kur savulaik dominēja Kristers Serģis un Artis Rasmanis, kuriem izdevās piecas reizes kāpt uz pjedestāla augstākā pakāpiena. Tāpat blakusvāģu sacensībās trīskārtējs planētas čempions ir kantētājs Kaspars Stupelis, bet reizi pie zelta tika arī Kaspars Liepiņš.

Par vicečempionu pērn kļuva Šveices motosportists Žeremijs Sīvers, bet trešais bija Olsens. Sīvers šajā sezonā startē jau prestižākajā MXGP klasē.

Jonass pērn triumfēja sešos posmos un bija labākais 14 braucienos. Pirms tam latvietis pasaules čempionātā bija spējis uzvarēt tikai vienā braucienā, kā arī ne reizi nebija triumfējis posma summā.

2015.gadā viņš bija pasaules vicečempions, bet aizpērn Jonass smadzeņu satricinājuma dēļ priekšlaicīgi noslēdza sezonu. Neskatoties uz nestartēšanu vairākos sezonas beigu posmos, Latvijas motokrosists izcīnīja piekto vietu kopvērtējumā pasaules čempionātā MX2 klasē.

Šajā sezonā tiks aizvadīti 20 posmi.

0 Komentāru