Komentāri
Jonasam trešā vieta pasaules čempionāta posma kvalifikācijā
Foto: MXGP.COM

Latvijas šī brīža labākais motokrosa braucējs Pauls Jonass no “Red Bull KTM Factory Racing” komandas sestdien Beļģijā guva trešo vietu pasaules čempionāta 15.posma kvalifikācijas sacensībās MX2 klasē.

Jonass, kurš ir MX2 klases šīs sezonas kopvērtējuma līderis, kvalifikācijas braucienā pirmais veica startu, tomēr pirmajā līkumā piedzīvoja nelielu aizķeršanos un atkāpās uz ceturto pozīciju, turpinājumā vairs nespējot tikt daudz augstāk. Uzvaru guva šveicietis Žeremijs Sīvers, kuram sekoja beļģis Žiljēns Lībers, bet Jonass atpalika par 17 sekundēm.

Abi sacīkšu braucieni risināsies svētdien. Pasaules čempionāta kopvērtējumā pirms 15.posma sacensībām līderim Jonasam ir 589 punkti. Ar 539 punktiem seko Sīvers, bet trešais ar 437 punktiem ir dānis Tomass Kjērs Olsens, kurš sestdien kvalifikācijā bija piektais. Jonass šosezon triumfējis sešos posmos un bijis labākais 13 braucienos. Līdz šai sezonai latvietis pasaules čempionātā bija spējis uzvarēt tikai vienā braucienā, kā arī ne reizi nebija triumfējis posma summā.

Pērn Jonass smadzeņu satricinājuma dēļ priekšlaicīgi noslēdza sezonu. Neskatoties uz nestartēšanu vairākos sezonas beigu posmos, Latvijas motokrosists izcīnīja piekto vietu kopvērtējumā pasaules čempionātā MX2 klasē. Savukārt 2015.gadā viņš bija pasaules vicečempions. Šajā sezonā pasaules čempionātā paredzēti 19 posmi.

Lasi vēl