Jonasam elpu aizraujoša cīņa trasē un septītā vieta Krievijā

JUAN PABLO ACEVEDO

Pauls Jonass pasaules motokrosa čempionāta Krievijas ”Grand Prix” pirmajā braucienā finišēja septītais, otrajā – sestais, divu braucienu summā ieņemot septīto vietu. Uzvaru Krievijā izcīnīja slovēnis Tims Gajsers.

Ja pirmajā braucienā samērā drošu uzvaru svinēja Gajsers, tad pusi no otrā brauciena vadībā bija nīderlandietis Glens Koldenhofs, kuru gan slovēnis apdzina. Gajsers teju zaudēja līderpozīciju, taču Tonuss apdzīšanas manevra laikā krita, kas slovēnim ļāva attālināties un svinēt.

Savukārt Jonass startā bija sestais, bet vienu pozīciju zaudēja savam bijušajam komandas biedram un nu jau bijušajam kopvērtējuma līderim Antonio Kairoli no Itālijas. Pēdējos apļos viņam bija jāaizstāvas no vēl viena bijušā komandas biedra Džefrija Herlingsa, taču nīderlandietis tika veiksmīgi atstāts aiz muguras, turklāt tika apdzīts arī Koldenhofs.

Pasaules čempionāta kopvērtējumā par līderi kļuvis Gajsers, kurš iekrājis 351 punktu, par 13 punktiem apsteidzot šajā posmā neveiksmīgi startējušo Kairoli. Nākamie sekotāji ir vairāk nekā 100 punktu attālumā, Jonasam ar 167 punktiem ieņemot 11.pozīciju.

Jau nākamajā nedēļā Ķegumā, mototrasē ”Zelta Zirgs”, notiks pasaules čempionāta devītais posms – Latvijas ”Grand Prix”.