Jau rīt rallija Kurzeme 2015 atklāšana! Rīkotāji aicina skatītājus būt piesardzīgiem

Pievienot komentāru
Jau rīt rallija Kurzeme 2015 atklāšana!  Rīkotāji aicina skatītājus būt piesardzīgiem
FOTO: LETA

Ātruma festivālā – rallijā Kurzeme 2015 par drošību trasēs gādās vairāk nekā 300 drošības darbinieku, tomēr skatītājiem jābūt piesardzīgiem arī pašiem un jāievēro drošības noteikumi, atgādina festivāla direktors Uldis Hmieļevskis.

Apmeklētāju pienākums ir ievērot sacensību oficiālo personu norādījumus, kā arī cienīt un saudzīgi izturēties pret citiem cilvēkiem un viņu īpašumu. Skatītāji nedrīkst atrasties aiz drošības lentēm un nav arī ieteicams stāvēt ar muguru pret trasi. Tāpat nedrīkst atrasties arī līkumu ārmalās, jo sporta automašīnas dažādu iemeslu dēļ var nenoturēties trasē.

”Svarīgi ir redzēt trasē notiekošo un jau laikus izplānot savu rīcību, lai nepieciešamības gadījumā varētu operatīvi reaģēt,” stāsta U. Hmieļevskis, aicinot pieredzējušos rallija līdzjutējus palīdzēt nodrošināt kārtību ātrumposmos.

“Esiet atbildīgi par līdzcilvēkiem un skatītājiem, kuri ralliju, iespējams, apmeklē pirmo reizi, paskaidrojiet, kur drīkst vērot sacensības un kur tas nav atļauts.”

Rallija rīkotāji pirms katrām sacensībām stāsta apmeklētājiem par nepieciešamajiem drošības pasākumiem – informācija par tiem atrodama arī uz rallija ieejas biļetēm.

Ar rallija sacensību testa ātrumposmu Aizputes novada Kalvenes pagastā šodien plkst. 18.00 sākas Ātruma festivāls – rallijs Kurzeme 2015, kura laikā šīs nedēļas nogalē Liepājā un tās apkārtnē notiks dažādas ar motorsportu saistītas aktivitātes un izklaides pasākumi.

Šogad testa ātrumposmam izvēlēts klasiskais Kalvenes ātrumposms, kurā rezultāta sasniegšanai jāzīmē precīzas trajektorijas, bet vienlaikus tā platums ļauj labot kļūdas. Testa ātrumposms ilgs trīs stundas, no plkst. 18.00 līdz 21.00. Skatītājus aicinām apmeklēt skatu punktu Krustojums, kur vērojams ātrs kreisais pagrieziens ar lielu pienākošo ātrumu. Piekļūt šai vietai iespējams no Rudbāržu vai Valtaiķu puses, un skatītājiem tas būs pieejams bez maksas.

Ātruma festivāla – rallija Kurzeme 2015 atklāšanas ceremonija notiks piektdien, 28. augustā, plkst. 16.00 pie koncertzāles Lielais dzintars, savukārt Ātruma festivāls noslēgsies svētdien, 30. augustā, ar standartautomobiļu sacensībām Liepājas pilsētas ātrumposma teritorijā.