Jānis Baumanis kvalificējas pasaules rallijkrosa čempionāta posma pusfinālam

Pievienot komentāru
Jānis Baumanis kvalificējas pasaules rallijkrosa čempionāta posma pusfinālam
FACEBOOK

Latvijas rallijkrosa braucējs Jānis Baumanis no STARD komandas ieņēma desmito vietu pēc Norvēģijā notiekošā pasaules čempionāta piektā posma četriem kvalifikācijas braucieniem prestižākajā “SuperCar” klasē, tādējādi iekļūdams pusfinālā.

Sestdien pirmajā braucienā Baumanis uzrādīja tikai 16.laiku starp 17 braucējiem, jo jau sava brauciena pirmajā līkumā cieta sadursmē. Viņa spēkrats bija pamatīgi cietis, tomēr latvietis turpināja braucienu, kuru gan noslēdza apli aiz pārējiem. Savukārt otrajā kvalifikācijas kārtā latvietis bija ātrākais savā braucienā, bet kopējā ieskaitē uzrādīja ceturto ātrāko laiku, kas kopvērtējumā ļāva izrāpties no pēdējās vietas un pacelties uz desmito.

Svētdien trešajā braucienā viņš uzrādīja 11.rezultātu un joprojām bija uz divpadsmitnieka robežas. Savukārt ceturtajā braucienā viņš bija devītais, bet summā ar 134 punktiem ieņēma desmito pozīciju.

Kvalifikācijā ar 189 punktiem uzvarēja soms Niklass Grenholms, kurš bija ātrākais trīs no četriem braucieniem.

Pusfināli un fināls notiks vēlāk sestdien, tos tiešraidē translējot Latvijas Televīzijas 7.kanālam.

Pasaules čempionāta kopvērtējumā pēc četriem posmiem līderis ar 88 punktiem ir zviedrs Timijs Hansens, kuram ar 84 punktiem seko brālis Kevins. Tikmēr trešo vietu ar 77 punktiem ieņem norvēģis Andrēass Bakerūds, bet Baumanis ar 62 punktiem atrodas ceturtajā pozīcijā, kamēr piektais ar 61 punktu ir krievs Timurs Timezjanovs. Savukārt Reinis Nitišs ar dalību vienā posmā iekrājis piecus punktus un atrodams 18.pozīcijā.

Pasaules čempionātā šogad kopumā būs desmit posmi, no kuriem devītais septembrī notiks Biķernieku trasē. Salīdzinot ar iepriekšējo sezonu, seriālu pametušas vairākas rūpnīcas komandas, kā arī iepriekšējo gadu vadošie piloti.