Itālijas Grand Prix F1 kalendārā vēl nākamos trīs gadus

0 Komentāru
Itālijas Grand Prix F1 kalendārā vēl nākamos trīs gadus
Foto: AFP/LETA

Pirmās formulas (F1) sacensības Moncas trasē, kur risinās Itālijas Grand Prix izcīņa, notiks arī nākamos trīs gadus.

Piektdien kopsaucēju par jaunu sadarbības līgumu uz trīs gadiem panāca Itālijas Motosporta federācija un F1 šefs Bērnijs Eklstouns. Līdzšinējais līgums noslēgsies pēc šīs sezonas, un pastāvēja iespēja, ka abas puses neatradīs kompromisu, jo trases saimniekiem bija grūtības ar finansējuma savākšanu, tomēr tagad abas puses ir panākušas jaunu vienošanos.

Līgums oficiāli tiks noslēgts vēlāk Londonā, taču abas puses apstiprināja, ka nekādu šķēršļu vienošanās noslēgšanai nav. “Spējām vienoties par vismazākajām detaļām. Nav nekādu problēmu sacensības aizvadīt šajā trasē. Nākamais līgums būs uz trīs gadiem, taču es ceru, ka F1 sacensības te tiks rīkotas arī nākamos simts gadus,” sacīja 85 gadus vecais Eklstouns.

Neviena no trasēm nav uzņēmusi tik daudz F1 sacensību kā Monca, taču šī posma norisei nepieciešami aptuveni 25 miljoni eiro ik gadu, bet pēdējos gados organizatoriem bija grūtības savākt vajadzīgos līdzekļus. F1 posms Moncā noticis kopš šī sacensību seriāla pašiem pirmsākumiem, izņemot 1980.gadu.

0 Komentāru