Hamiltons sīvā cīņā uzvar F1 Lielbritānijas Grand Prix posma kvalifikācijā

Iepriekšējo divu sezonu Pirmās formulas (F-1) pasaules čempions brits Luiss Hamiltons no Mercedes komandas sestdien sīvā cīņā ar savu komandas biedru Niko Rosbergu izcīnīja uzvaru sezonas desmitā posma – Lielbritānijas Grand Prix izcīņas – kvalifikācijas sacensībās.

Hamiltons savā dzimtenē Silverstounas trasē kvalifikācijas pēdējās sekundēs, veicot pēdējo lidojošo apli, uzrādīja rezultātu viena minūte un 29,287 sekundes, par trīs sekundes desmitdaļām pārspējot tobrīd labākā apļa laika īpašnieku Rosbergu. Hamiltons izcīnīja karjerā 54. pole position, kā arī otro pēc kārtas, jo pirms nedēļas pirmo starta vietu nodrošināja arī Austrijas Grand Prix izcīņā.

No otrās starta pozīcijas svētdien startēs abi Red Bull piloti – talantīgais Makss Verstapens no Nīderlandes un austrālietis Daniels Rikjardo, kuri Mercedes pilotiem zaudēja vairāk kā sekundi. Savukārt no trešās starta rindas sacensības sāks Ferrari piloti Kimi Raikonens un Sebastians Fetels. Tālākās vietas ieņēma soms Valteri Botass no Williams un Niko Hulkenbergs no Force India, kuri nodrošināja vietu ceturtajā starta rindā.