Hamiltons sesto reizi karjerā uzvar F-1 Ķīnas posma kvalifikācijas sacensībās

“Mercedes” komandas britu pilots Lūiss Hamiltons sestdien Šanhajā sesto reizi karjerā uzvarēja Pirmās formulas (F-1) Ķīnas “Grand Prix” izcīņas kvalifikācijas sacensībās.

Trīskārtējais pasaules čempions Hamiltons kvalifikācijas pēdējā sesijā trases apli veica minūtē un 31,678 sekundēs, par 0,186 sekundēm pārspējot četrkārtējo pasaules čempionu vācieti Sebastjanu Fetelu ar “Ferrari”, kurš savukārt tikai par sekundes tūkstošdaļu bija ātrāks nekā otrs “Mercedes” pilots Valteri Botass no Somijas.

Jau ziņots, ka sezonas pirmajā posmā pirms divām nedēļām Austrālijā uzvaru svinēja Fetels, bet Hamiltons palika otrais, līdz ar to arī svētdien gaidāmajā Ķīnas “Grand Prix” izcīņā gaidāma sīva šo pilotu cīņa. Zīmīgi, ka Hamiltons Ķīnas “Grand Prix” ir uzvarējis četras reizes, pēdējo no tām aizpērn, kamēr Fetelam Šanhajas trasē ir tikai viens 2009.gadā gūts panākums.

Hamiltons bija ātrākais arī Austrālijas “Grand Prix” kvalifikācijā, bet sestdien viņš tika pie sava 63.”pole position” karjerā, tagad par diviem šādiem panākumiem atpaliekot no leģendārā brazīlieša Airtona Sennas, kamēr līderis ar 68 uzvarām ir septiņkārtējais pasaules čempions Mihaēls Šūmahers no Vācijas.

Tikmēr sestdien ceturto vietu kvalifikācijā ieņēma pieredzējušais soms Kimi Reikenens ar “Ferrari”, kamēr tālāk palika austrālietis Daniels Rikjardo ar “Red Bull” un pieredzējušais brazīlietis Felipe Masa ar “Williams”.