Komentāri
Hamiltons sasniedz ātrāko rezultātu Beļģijas posma piektdienas treniņos
Foto: AP/LETA

Britu zvaigzne Lūiss Hamiltons no “Mercedes” komandas piektdien sasniedza ātrāko rezultātu pirmajā treniņu dienā pirms Pirmās formulas (F-1) pasaules čempionāta 12.posma, kas risināsies Spā trasē Beļģijā.

Kā ziņots, pirmajā treniņbraucienu sesijā ātrākais bija “Ferrari” komandas pilots Kimi Raikonens. Pieredzējušais soms, kurš šajā nedēļā uz vēl vienu sezonu pagarināja līgumu ar “Ferrari” komandu, labāko apli veica vienā minūtē un 45,502 sekundēs.

Otro labāko laiku uzrādīja Hamiltons, kurš Reikenenam zaudēja 0,053 sekundes, bet trešais bija vēl viens “Ferrari” pilots Sebastjans Fetels no Vācijas, kurš no sava komandas biedra atpalika 0,145 sekundes.

Nākamie ātrākie apļa laiki bija abiem “Red Bull” braucējiem Maksam Verstapenam no Nīderlandes un austrālietim Danielam Rikjardo, bet pirmo sešinieku noslēdza “Mercedes” somu pilots Valteri Botass.

Tikmēr pieredzējušais “Williams” pilots Felipe Masa no Brazīlijas, kurš traumas dēļ nepiedalījās iepriekšējā posma sacensībās, sesijas sākumā piedzīvoja avāriju.

Tikmēr otrajā sesijā Hamiltons 7,004 kilometrus garo apli nobrauca minūtē un 44,753 sekundēs, šoreiz otrajam paliekot Raikonenam, kurš atpalika 0,262 sekundes.

Sesijas pēdējās 25 minūtēs trasē sākās spēcīgs lietus. Dažas komandas tā laikā izmēģināja slapjā laika riepas, tomēr labākos rezultātus vairs nebija iespējams uzlabot.

Arī šoreiz pirmās sešas vietas aizņēma trīs vadošo komandu piloti – trešo vietu guva Botass, kuram sekoja Verstapens, Fetels un Rikjardo.

Masa pēc avārijas pirmajā treniņā otrajā tā arī laukumā neizbrauca.

Sestdien sportistiem notiks noslēdzošais treniņš un arī kvalifikācija. Savukārt pašas sacīkstes gaidāmas svētdien.

Sestdien, izcīnot uzvaru kvalifikācijā, Hamiltons var panākt leģendāro vācieti Mihaelu Šūmaheru, kurš pirmo starta vietu izcīnījis visvairāk – 68 reizes.

Pasaules čempionāta kopvērtējumā pirms 12 posma sacensībām Fetelam ir 202 punkti, kamēr Hamiltons no viņa atpaliek par 14 punktiem. Trešais ir Botass ar 169 punktiem, ceturto vietu ieņem Rikjardo, kuram ir 117 punkti, bet viņam tikai punktu zaudē Raikonens.

Tikmēr Konstruktoru kausa vērtējumā vadībā ar 357 punktiem ir “Mercedes”, kam ar 318 punktiem seko “Ferrari”. Tikmēr trešā ar 184 punktiem ir “Red Bull” vienība.

Lasi vēl