Hamiltons joprojām apņēmības pilns PČ kopvērtējumā apsteigt Rosbergu

Pievienot komentāru
Hamiltons joprojām apņēmības pilns PČ kopvērtējumā apsteigt Rosbergu
Foto: LETA ()

Iepriekšējo divu sezonu Pirmās formulas pasaules čempions brits Lūiss Hamiltons no Mercedes joprojām ir apņēmības pilns apsteigt savu komandas biedru vācieti Niko Rosbergu un vēlreiz triumfēt šī sacensību seriāla kopvērtējumā.

Jau ziņots, ka iepriekšējā nedēļā notikušajā posmā Malaizijā Hamiltons negaidīti no sacensībām izstājās 15 apļus pirms finiša, lai gan tobrīd bija sacīkšu līderis. Pie pārsteidzošas dubultuzvaras līdz ar to tika Red Bull komandas piloti austrālietis Daniels Rikjardo un nīderlandietis Makss Verstapens.

Tikmēr trešais bija pasaules čempionāta kopvērtējuma līderis Rosbergs, kuram pārsvaru pār otrajā vietā esošo Hamiltonu izdevies palielināt līdz 23 punktiem.

“Protams, iepriekšējā nedēļa bija liela vilšanās ne tikai man, bet arī visai Mercedes komandai,” ceturtdien teica Hamiltons, kurš, uzvarot Malaizijā, būtu atguvis sezonas kopvērtējuma vadību. “Tomēr nav vērts kavēties pie šīm lietām, jo tā ir tikai negatīva enerģija. Viss, ko varam darīt, ir koncentrēties nākamajam posmam un iet uz priekšu soli pa solim.”

Malaizijā Hamiltonam neizturēja bolīda dzinējs, bet Mercedes komanda to pamatojusi ar eļļas spiediena zudumu.

“Nenoliedzami, man klājies arī grūtāk. Neraugoties uz to, es atradīšu spēku, lai atlikušajās piecās sacensībās pacīnītos par titulu. Ja man padosies tāds pats sniegums kā Malaizijā un ar formulu viss būs kārtībā, tad ar mani vēl var notikt labas lietas,” pauda Hamiltons.

Pasaules čempionāta kopvērtējuma līderim Rosbergam ir 288 punkti, bet viņam ar 265 punktiem seko komandas biedrs Hamiltons. Savukārt 204 punktus iekrājis trešajā vietā esošais Rikjardo, kuram ar 160 punktiem seko pieredzējušais soms Kimi Reikenens no Ferrari.

Tikmēr Konstruktoru kausa ieskaitē līdere Mercedes tikusi pie 553 punktiem, kamēr “Red Bull” ir 359 punkti, bet Ferrari iekrājusi 313 punktus.

Šosezon F-1 piloti sacentīsies 21 posmā, sezonai noslēdzoties 27.novembrī Abū Dabī.

Lasi vēl