Hamiltons ātrākais pirmajos divos Lielbritānijas GP treniņos

Pievienot komentāru
Hamiltons ātrākais pirmajos divos Lielbritānijas GP treniņos
Foto: AFP/LETA

  Pašreizējais pasaules čempions Luiss Hamiltons piektdien uzrādīja ātrākos rezultātus savā dzimtenē notiekošās Lielbritānijas Grand Prix izcīņas abos piektdienas brīvajos treniņbraucienos, bet viņa komandas biedrs Mercedes rindās Niko Rosbergs saskārās ar tehniskām problēmām.

Sezonas desmitā posma pirmajā treniņu sesijā Hamiltons labākajā aplī finišēja pēc minūtes un 31,654 sekundēm, bet vācietis Rosbergs, kurš ir pašreizējais kopvērtējuma līderis, atpalika par 0,033 sekundēm un bija otrais.

Trešais šajā sesijā palika cits vācietis Niko Hulkenbergs no Force India komandas.

Tikmēr otrajā sesijā Hamiltons bija minūti un 31,660 sekundes ātrs, kas atkal bija labākais rezultāts, tomēr Rosbergs nemaz neizbrauca trasē, izsakoties, ka jau pirmās sesijas beigās viņa mašīnai bija tehniskas problēmas, bet otro sesiju mehāniķi pavadīja tās izpētē.

Otrajā sesijā otro un trešo vietu ieņēma Red Bull piloti Daniels Rikjardo un Makss Verstapens, tomēr viņi Hamiltonam zaudēja attiecīgi 0,3 un 0,6 sekundes.

Tieši abi Mercedes piloti turpina cīņu par pasaules čempiona titulu un pagājušajā svētdienā notikušajā Austrijas etapā savā starpā pēdējā aplī sadūrās, kad Rosbergs centās apsteigt konkurentu. Ceturtdien Mercedes paziņojumā norādīja, ka tā varētu atjaunot komandu pavēles un sodus braucējiem, ja viņi turpinās šādi rīkoties.

LETA jau vēstīja, ka piektdien līgumu ar Ferrari komandu līdz nākamās sezonas beigām pagarināja pieredzējušais soms Kimi Raikonens. Viņš pirmajā Silverstounas treniņu sesijā bija sestais, bet otrajā – piektais.

Pasaules čempionāta kopvērtējumā pēc deviņiem posmiem līderis ar 153 punktiem ir Rosbergs, bet Hamiltons viņam tagad ar 142 punktiem. Pa 96 punktiem ir abiem Ferrari braucējiem Raikonenam un Sebastjanam Fetelam, pie 88 punktiem ticis Rikjardo, bet sestais ar 72 punktiem ir talantīgais Verstapens.

Konstruktora kausa līderpozīcijā ar 295 punktiem ir Mercedes komanda, tai ar 192 punktu seko Ferrari, bet Red Bull piloti savākuši 168 punktus.