Komentāri
Gīdo van der Garde piekritis pārtraukt sadarbību ar Sauber
Foto: AFP/SCANPIX

Pirmās Formulas komanda Sauber pēc abpusējas vienošanās pārtraukusi sadarbību ar Nīderlandes pilotu Gīdo van der Gardi, pavēstījis pats pilots.

“Mans pilota kontrakts ar komandu tiks lauzts pēc savstarpējās vienošanās. Sauber man samaksās atbilstošu kompensāciju par sadarbības pārtraukšanu,” van der Garde paziņoja savā Facebook lapā, neminot precīzu kompensācijas summu. Tiek lēsts, ka kompensācija varētu būt 15 miljonu eiro apmērā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kā zināms, van der Garde iepriekš bija parakstījis līgumu ar komandu par braukšanu tās sastāvā šajā sezonā, bet tad Sauber komanda atsaukusi vienošanos un devusi priekšroku zviedru pilotam Markusam Eriksonam, kā arī debitantam Felipem Nasram no Brazīlijas.

Līdz ar to Nīderlandes pilots iesniedza prasību Viktorijas štata augstākā tiesā, kas iepriekšējā nedēļā lēma par labu pilotam un deva viņam atļauju startēt Austrālijas Grand Prix posmā. Tiesa, sacensībās viņš tā arī nepiedalījās.

Van der Garde pauda, ka viņa F1 pilota karjera, visticamāk, ir noslēgusies, taču viņš domā turpināt sacensties motosportā.

Iepriekšējā sezonā Sauber komanda 19 posmos nespēja gūt nevienu punktu, tomēr jau sezonas pirmajā posmā Austrālijā, kur finišēt spēja tikai 11 piloti, vienība, pateicoties debitanta Nasra un Eriksona pūlēm, ieguva uzreiz 14 punktus. Sauber komandas pašreiz rīcībā esošo pilotu Ēriksona un Nasra sponsori vienībai ir atnesuši vairākus miljonus dolāru.

Gīdo van der Garde profesionālajā autosportā ir kopš 2003. gada. Trīs gadus vēlāk viņš piedalījās McLaren jauno braucēju programmā, pēc tam decembrī parakstot līgumu ar F-1 komandu Super Aguri kā vienības testpilots.

Debiju F1 viņš piedzīvoja 2013. gadā kā Caterham komandas pilots, bet augstākais sasniegums viņam bija 14. vieta Ungārijas Grand Prix izcīņā. Savu līdz šim vienīgo F1 sezonu nīderlandiešu pilots noslēdza kopvērtējuma 22. vietā.

Lasi vēl