FOTO: Volgas, žiguļi un formulas traucas Dzintara aplī pa jauno Biķernieku asfaltu

Pievienot komentāru
FOTO: Volgas, žiguļi un formulas traucas Dzintara aplī pa jauno Biķernieku asfaltu
Foto: AGITA ZARIŅA

Vēsturisko automašīnu sacensībās Dzintara Aplis 5.posma Rīgas Motormuzeja Kauss volgas, žiguļi un formulas pirmo reizi traucās pa rekonstruēto Biķernieu trasi. Uzvarētāji tika noskaidroti piecās ieskaites klasēs – VAZ 1300, VAZ 1600, Volga, kā arī Formula Mondial un Formula Easter.

Svinīgā atklāšanas ceremonija norisinājās leģendārajā līkumā Elkonis, un simbolisko lentu pārgrieza Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) Biķernieku trases direktors Aivars Aksenoks un būvdarbu veicēja Binders rīkotājdirektors Aigars Sēja.

Uzvaru VAZ 1300 divu braucienu kopsummā šodien izcīnīja Harijs Ulpe, kurš sacensības iesāka ar uzvaru sacīkšu pirmajā braucienā. Otrajā vietā ierindojās ieskaites klases līderis Mārtiņš Lagzdiņš, kurš pirmā brauciena laikā pieredzēja iespaidīgu sadursmi, tomēr spēja salabot savu sacīkšu auto, un otrajā braucienā izcīnīja drošu uzvaru. Tikmēr trešajā vietā ārvalstu viesis – Iļja Kašins no Krievijas.

VAZ 1600 klasē uzvaras laurus šodien plūca Pēteris Laipnieks, kurš izcīnīja uzvaru abos sacensību braucienos, izcīnot maksimālo punktu skaitu – 120, kas kopvērtējuma tabulā ļauj viņam pakāpties uzreiz par vairākas pozīcijām. Otrajā vietā VAZ 1600 klases kopvērtējuma līderis Konstantīns Samušija no Krievijas. Savukārt trešajā vietā Adoms Petrovs no Lietuvas, kurš ar piektajā posmā izcīnītajiem punktiem, sacensību kopvērtējumā pakāpās uz otro vietu.

Visplašāk pārstāvētājā Volga klasē uz starta stājās 18 spēkrati. Ātrākais starp visiem izrādījās otrā brauciena uzvarētājs Ivars Janeks. Otrajā vietā ierindojās Andrejs Paupers, kurš izcīnīja uzvaru pirmajā braucienā. Tikmēr trešajā vietā – Rolands Bērziņš, kuram šis bija pirmais starts Volga klasē šosezon.

Formulu klasē Easter uzvaru šodien izcīnīja Andris Griķis, kuram uzvara abos sacensību braucienos un otrā dubultuzvara šosezon. Otrajā vietā ierindojās ieskaites klases kopvērtējuma līderis Roberts Toms, bet trešo vietu ieguva viesis no Igaunijas – Taivo Ninas.

Visbeidzot ātrākajā no visām klasēm – formula Mondial – uzvaras laurus plūca Indulis Rukuts, kurš tādējādi pārtrauca igauņa Jāka Kūla trīs uzvaru sēriju. Otrajā vietā ierindojās viesis no Vācijas – Hans Siebers, savukārt uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena kāpa igaunis Tāvi Krons.

Pacilāts par paveikto rekonstrukciju ir CSDD Biķernieku trases direktors Aivars Aksenoks:

”Šī mums ir svētku diena! Diena, kuru tik ļoti gaidījām mēs – trases ikdienas darbā iesaistītie cilvēki, kā arī trases apmeklētāji, kas tajā dodas gan ar motorsportam paredzētu tehniku, gan izmantojot kādu no tautas sporta līdzekļiem. Tieši mūsu līdzcilvēku aktīvā sportošana ir bijusi par nozīmīgāko pamatojumu, ka trasei ir jāturpina pastāvēt, un šāda rekonstrukcija bija vairāk kā nepieciešama! Esmu lepns, ka mēs uzdrošināmies sapņot, sapņus īstenojam un neapstājamies pie sasniegtā! Zinu, ka trases attīstībā vēl daudz darāms, bet vismaz šodien nedaudz apstāsimies, lai novērtētu paveikto un nosvinētu atjaunotās Biķernieku autotrases atklāšanu! Lai mums visiem daudz spraigu un dažādu sacensību!”