FOTO: Sirmača ekipāža vadībā pēc rallija Liepāja pirmās dienas

0 Komentāru
FOTO: Sirmača ekipāža vadībā pēc rallija Liepāja pirmās dienas
Foto: SVEN KOLLUS

  Latvijas ekipāža Ralfs Sirmacis un Artūrs Šimins sestdien ar pārliecinošu sniegumu ir līderi pēc Eiropas rallija čempionāta pirmspēdējā posma, rallija Liepāja, pirmās dienas, kurā dalībnieki veica septiņus ātrumposmus.

Latvijas ekipāža, kura pārstāv SRT kluba rallija komandu Škoda Baltic Motorsport un startē ar Škoda Fabia R5 automašīnu, jau no sacensību sākuma dominēja un bija ātrākā pirmajos piecos dopos, bet atlikušajos divos ātrumposmos Liepājas pilsētā saglabāja vadību.

Foto

Sirmacis pēc septiņiem ātrumposmiem par 30,7 sekundēm apsteidz krievu pilotu Alekseju Lukjaņuku (Mitsubishi Lancer Evolution X), bet vēl 15,2 sekundes viņam zaudē igaunis Sīms Plangi (Mitsubishi Lancer Evo X).

Pirmajā ātrumposmā Sirmacis pārspēja Lukjaņuku par 2,5 sekundēm, bet otrajā dopā viņš par krievu sportistu bija nieka vienu sekundes desmitdaļu ātrāks.

Savukārt trešajā ātrumposmā Sirmacis bija krietni ātrāks pār konkurentiem, jo otro vietu dopā ieņēmušais Plangi viņam zaudēja 13,4 sekundes, bet Lukjaņuks atpalika vēl par 1,3 sekundēm.

Arī turpinājumā latvieši krāja uzvaras dopos, ceturtajā Lukjaņuku pārspējot par 6,7 sekundēm, bet piektajā pārsvaru no viņa palielinot vēl par 8,8 sekundēm.

Savukārt dienas divos noslēdzošajos etapos Liepājā ātrāks bija Lukjaņuks, taču viņš Sirmacim, kurš abos ātrumposmos bija trešais, spēja atvinēt vien 2,1 sekundi.

Tikmēr pašreizējais Eiropas čempions un šīs sezonas ERČ kopvērtējuma līderis polis Kajetans Kajetanovičs (Ford Fiesta R5), ieņem trešo vietu. Viņš trešajā dopā saskārās ar tehniskām problēmām, vēsta organizatori. Tiesa Kajetanovičs, kurš kopvērtējumā Sirmacim zaudē 45,9 sekundes, pēdējos trīs dienas dopos bija otrais.

Piekto vietu ieņem Jānis Vorobjovs ar stūrmani Andri Mālnieku (Mitsubishi Lancer Evo X), kuri no līderiem atpaliek vienu minūti un 16,7 sekundes, savukārt astotajā pozīcijā ir Raimonda Kisiela un Arņa Roņa ekipāža (Škoda Fabia R5), kuru no pirmās vietas šķir jau vairāk kā divs minūtes. Vorobjovs ir trešais N4 klases ieskaitē.

ERČ devītais posms noslēgsies svētdien, kad no plkst.9.30 notiks seši ātrumposmi Liepājas apkārtnē. Sacensībās 13 ātrumposmu kopējais garums būs 207,75 kilometri.

0 Komentāru