FOTO: saules svelmes sakarsētais Ķegums pasaules čempionātā motokrosā

Pievienot komentāru
FOTO: saules svelmes sakarsētais Ķegums pasaules čempionātā motokrosā
Foto: ARTIS PUPIŅŠ

Viena no karstākajām šīs vasaras dienām neatbaidīja motokrosa fanus sestdien doties uz Ķegumu, kur pasaules čempionātā motokrosā blakusvāģu ekipāžām risinājās kvalifikācijas braucieni.

Holandietis Etjēns Bakss un latviešu kantētājs Kaspars Stupelis sestdien kvalifikācijā bija ātrākā ekipāža. Bakss un Stupelis uzvarēja kvalifikācijas A grupā, otrajā vietā atstājot beļģa Jana Hendriksa ekipāžu. Savukārt igaunis Kerts Variks, kurš brauc kopā ar latviešu kantētāju Haraldu Kurpnieku, palika 16. vietā, un viņiem vēlāk nācās piedalīties pēdējās cerības braucienā, kurā tika gūta uzvara, kvalificējoties sacensībām.

B grupā uzvaru guva desmitkārtējais pasaules čempions Daniels Vilemsens no Nīderlandes, bet septīto vietu guva latviešu kantētājs Elvijs Mucenieks ar beļģu pilotu Kristofu Santermansu, tādējādi arī sasniedzot pamatsacensības.

Tikmēr Latvijas ekipāža Jānis Jegorovs un Pēteris Jegorovs kvalifikācijā nobrauca vien divus apļus, tāpēc arī piedalījās pēdējās cerības braucienā, tajā izcīnot piekto vietu un arī kvalificējoties svētdienas sacensībām.