FOTO: Pasaules rallijkrosa zvaigznes piedalās aizraujošās cīņās Žiguļu Kausā

Komentāri
FOTO: Pasaules rallijkrosa zvaigznes piedalās aizraujošās cīņās Žiguļu Kausā

Salas novada Biržos pagājušās nedēļas nogalē notika Žiguļu Kauss 2015 sestais posms, kurā piedalījās 58 dalībnieki no sešām valstīm – Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Lielbritānijas, Norvēģijas un Somijas.

Uz starta stājoties ne tikai pašmāju ātrākajiem rallijkrosa braucējiem Reinim Nitišam un Jānim Baumanim, bet arī viņu kolēģiem no FIA pasaules rallijkrosa čempionāta, uzvaras laurus plūca Edmons Džigurs Standarta klasē un Kristaps Grunte Brīvā klasē.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Cīņa par pirmajām vietām bija patiešām saistoša, īpašs sāncensības gars bija vērojams Reiņa Nitiša un viņa ārzemju draugu un komandas biedru starpā, tomēr arī vietējie braucēji nepadevās un priecēja skatītājus ar savu sniegumu.

Sacensību noslēgumā Reinis Nitišs atzina: ”Liels prieks braukt savās mājās! Šādus pasākumus vajadzētu rīkot vēl un vēl. Man īpaši gandarījums par pasaules rallijkrosa čempionāta pārstāvju sajūsmu par latviešu viesmīlību un lielisko atmosfēru visapkārt trasei. Braukt ar žiguļiem viņiem ir kas neaizmirstams, un viņi ļoti vēlas braukt uz Latviju arī nākamgad!

Pusfinālos un finālbraucienos sportisti skatītājus priecēja ar īpaši aizraujošām cīņām, nevairoties no pārgalvīgiem apdzīšanas manevriem un cīņu līdz pat pēdējam līkumam. Brīvā klasē trešo vietu ieguva Arnis Odiņš, otro vietu izcīnīja jēkabpilietis Mārtiņš Lapiņš, bet par uzvarētāju kļuva Kristaps Grunte.

Standarta klasē cīņa par uzvaru bija vēl sīvāka. trešo vietu šajā klasē ieguva Sigmars Tamemagi no Igaunijas, otro vietu ieguva Uģis Traubergs, bet par uzvarētāju kļuva Edmons Džigurs.

Rallija šovs un to treniņbraucieni atdzīvināja publiku un ierūcināja Salas novada Biržu autotrasi Baroni. Pēc uzrādītajiem laikiem trešo vietu Rallija šovā ieguva Elviss Hermanis, otrajā vietā ierindojās Ivars Vasaraudzis, bet pirmo vietu izcīnīja Rallija šovā ieguva Gajs Vilkss.

Speciālbalvas pasniedza Žiguļu Kauss 2015 sestā posma sponsori un atbalstītāji: Viada ātrākajiem pilotiem Edmonam Džiguram Standarta klasē un Kristapam Gruntem Brīvā klasē pasniedza 100 eiro dāvanu karti. Uzņēmuma Sēlija simpātijas balvu – dāvanu kartes 100 eiro apmērā saņēma Standarta klases braucējs Raivis Ragainis un Brīvā klases braucējs Mārtiņš Lapiņš. Piemiņas balvas – mini VAZ modelīšus un svaigi ceptas Tomato Pica picas saņēma Ivo Traubergs, Tomass Heikinens, Andreass Bakeruds, Hels Ridžs un Endrjū Kolijs.

Žiguļu Kauss 2015 sestā posma notikumu apskatu varēsiet vērot arī jaunajā autosporta raidījumā Griežam un Gāžam, kuru telekanālā TV6 translēs sestdien, 1. augustā, plkst. 21:00.

Lasi vēl