FOTO: Nitišs Pasaules RX Kanādas posmā pēc pirmās dienas ceturtais

Pievienot komentāru
FOTO: Nitišs Pasaules RX Kanādas posmā pēc pirmās dienas ceturtais
Foto: REINISNITISS.COM

Naktī no piektdienas uz sestdienu pēc Latvijas laika Kanādā norisinājās Monster Energy FIA pasaules rallijkrosa čempionāta (Pasaules RX) septītā posma pirmā diena. Reinis Nitišs abu kvalifikācijas kārtu kopvērtējumā uzrādīja piekto laiku, kas pirmās sacensību dienas izskaņā jēkabpilieti ierindoja ceturtajā vietā.

Pirmās kvalifikācijas kārtas braucienu Nitišs uzsāka ar veiksmīgu startu, pēc kura Reinis izvirzījās brauciena līderpozīcijā. Nitišam cieši sekoja zviedrs Matiass Ekstrems. Lai gan teju trīs apļu garumā Nitišam izdevās nosargāt brauciena līderpozīciju, pēc Joker apļa veikšanas viņš atzina Ekstrema pārākumu un atkāpās uz otro vietu, kurā arī sasniedza finišu. Pirmās kvalifikācijas kārtas kopvērtējumā Nitišs uzrādīja piekto ātrāko laiku.

Arī otro kvalifikācijas braucienu Reinis Nitišs iesāka ar ātru startu, kam sekoja neliela sadursme ar konkurentiem pirmajā līkumā. Tomēr jau pēc pirmā apļa jēkabpilietis atradās trešajā pozīcijā, kuru izdevās nosargāt līdz pat finišam. Otrās kvalifikācijas kārtas kopvērtējumā Nitišam piektais ātrākais laiks.

Pirmo divu kvalifikācijas kārtu laikā Nitišs ieguvis 78 punktus un šobrīd ierindojas ceturtajā vietā. Līderpozīcijā ar 95 punktiem izvirzījies zviedrs Timijs Hansens, otrajā vietā – Ekstrems, savukārt trešajā vietā franču rallijkrosa braucējs Davī Žannē. Pasaules RX līderis Peters Solbergs pirmajā braucienā pieredzēja automašīnas izplūdes sistēmas defektu, kas liedza uzrādīt konkurētspējīgu rezultātu, tomēr mehāniķi paveica visu nepieciešamo, lai Sūlberga auto uz otro kvalifikācijas kārtu būtu nevainojamā darba kārtībā – otrajā kvalifikācijas kārtā Sūlbergs uzrādīja absolūti ātrāko laiku, un pirmās sacensību dienas izskaņā ar 78 punktiem ierindojas piektajā vietā.