FOTO: Nitišam Kanādā sadursme ar Hansenu un izstāšanās pusfinālā

Pievienot komentāru
FOTO: Nitišam Kanādā sadursme ar Hansenu un izstāšanās pusfinālā
Foto: OlsbergsMSE

Naktī uz svētdienu pēc Latvijas laika Kanādā noslēdzās Monster Energy FIA pasaules rallijkrosa čempionāta (Pasaules RX) septītais posms, kurā startēja arī Reinis Nitišs. Diemžēl pusfinālā jau pirmā apļa laikā Nitišs piedzīvoja sadursmi ar Timiju Hansenu, pēc kuras no turpmākās cīņas par uzvaru sacensībās bija spiests izstāties.

Trešajā kvalifikācijas kārtā Reinis Nitišs startēja noslēdzošajā braucienā kopā ar Peteru Solbergu, Timiju Hansenu, Matiasu Ektremu un Andrēasu Bakerudu. Brauciena laikā jēkabpilietis spēja pakāpties līdz trešajai pozīcijai, tomēr tad veica Joker apli, pēc kura atkrita uz piekto vietu, kurā sasniedza finišu. Kvalifikācijas kārtas kopvērtējumā Nitišam 11. ātrākais laiks.

Ceturtās kvalifikācijas kārtas braucienu Nitišs uzsāka no pirmās starta vietas, braucienu uzsākot nekļūdīgi un izvirzoties līderpozīcijā. Lai gan pirmā apļa laikā Nitišam cieši sekoja Antons Marklunds, viņš kādā no trases līkumiem kļūdījās un bija spiests izstāties. Brauciena turpinājumā Nitišs saviem konkurentiem neatstāja ne mazāko iespēju sevi apsteigt un braucienā izcīnīja pārliecinošu uzvaru. Kvalifikācijas kārtas kopvērtējumā Nitišam 5. ātrākais laiks. Pēc četru kvalifikācijas kārtu veikšanas Nitišs ierindojās piektajā vietā un iekļuva pusfinālā.

Sadursmēm bagāts izvērtās pusfināls, kuru no trešās starta vietas uzsāka Reinis Nitišs. Vispirms spējā kontaktcīņā iesaistījās no pirmās starta rindas startējušie Solbergs un Hansens. Vairāku savstarpējo sadursmju rezultātā Solbergs sagriezās un zaudēja vairākas sekundes, tikmēr Hansena automašīnai tika nolauzts ritenis. Brauciena turpinājumā Hansens, nekontrolējot savu automašīnu, uztriecās virsū Reiņa vadītajam spēkratam, to ietriecot trases betona nožogojumā. Diemžēl, pēc šī kontakta Nitiša Ford Fiesta ST tika nodarīti nopietni bojājumi, un viņš bija spiests nobraukt trases malā un izstāties no sacensībām.

”Pusfinālā bija iespēja apsteigt lēnāk braucošo Timiju Hansenu, ko nekavējoties arī centos izmantot. Lai gan tramplīnā palēcāmies viens otram blakus, kas notika pēc tā pat negribu vairs atcerēties! Sacensību laikā izdevās atrast īstos automašīnu regulējumus un uzlabot savu braukšanas sniegumu, lai cīnītos par uzvaru, tamdēļ šāds iznākums ir īpaši nepatīkams. Esam tikko pārkāpuši sezonas viduspunktam, un mums priekšā vēl ir sešas sacensībās, kurās varu izcīnīt 180 punktus. Izcīnīt uzvaru Norvēģijā visiem būs vienlīdzīgas iespējas!” situāciju vērst sev par labu noskaņojies ir Reinis Nitišs.

Reinis Nitišs Kanādā izcīnīja 13 punktus – 12 punktus par piekto vietu pēc četrām kvalifikācijas kārtām, kā arī punktu par sesto vietu pusfinālā. Septiņu posmu laikā Nitišs iekrājis 109 punktus un Pasaules RX kopvērtējumā šobrīd ierindojas 6. vietā. Čempionāta līderpozīcijā ar 176 punktiem joprojām atrodas 2014. gada pasaules čempions rallijkrosā Peters Solbergs.