Komentāri
FOTO: Latvijas izlase izrāda ”močus” un gatavojas startam Nāciju kausā blakusvāģiem
Foto: LETA

Latvijas blakusvāģu motokrosa komanda uz šīs nedēļas nogalē Francijā gaidāmo Nāciju kausu dodas ar piesardzīgu optimismu, pirmdien preses konferencē žurnālistiem sacīja komandas pārstāvji.

Latvijas komanda Nāciju kausā motokrosā blakusvāģiem startēs pēc divu gadu pārtraukuma. Komandā būs trīs ekipāžas – Jānis Daiders ar Kasparu Stupeli, Māris Rupeiks ar Kasparu Liepiņu un Modris Štelle ar lietuvieti Konstantīnu Belecku. “Šie šobrīd ir labākie braucēji, ko varam aizsūtīt. Ļoti liels prieks, ka Rupeiks piekrita startēt. Mūsu sapnis bija nokomplektēties ar Latvijas sportistiem, bet tas neizdevās, tāpēc pieaicinājām lietuvieti Belecku,” komandas sastāvu komentēja izlases vadītājs Ritvars Stāmers.

Viņš neslēpa, ka komandas veidošana nav bijusi viegla. “Sākotnēji puiši bija diezgan atturīgi, jo viņiem nebija starptautisku sacensību pieredzes. Teicu, ka varam izveidot savu Nāciju kausa komandu. Jānis Daiders un Stupelis uzreiz pateica, ka ir gatavi piedalīties, nedaudz šaubīgs bija Rupeiks, jo 2013.gadā viņš Nāciju kausā piedzīvoja smagu kritienu. Pieņemu, ka viņam negatīvās emocijas no tā laika vēl ir palikušas, taču šobrīd viņš varētu būt ticis tam pāri, jo pašlaik Māris ir Latvijas čempions. Savukārt trešā ekipāža mums ir ar Štelli. Nav mums šobrīd trešās ekipāžas, kas pasaulē varētu uzrādīt labu rezultātu. Štelle ir braucis pasaules līmenī, bet šogad stabili nobraucis Latvijas un Lietuvas čempionātu,” komplektācijas nianses atklāja Stāmers.

FOTO: Latvijas izlase izrāda ”močus” un gatavojas startam Nāciju kausā blakusvāģiem

Šobrīd vēl nav īstas skaidrības, cik gatavs šāda līmeņa sacensībām būs Štelles kantētājs. “Belecks ir nevis talantīgs, bet ļoti strādīgs. Vai viņam būs spēks nobraukt 30 minūtes, redzēsim, bet domāju, ka viss būs kārtībā. Bija doma, ka visas trīs būs ekipāžas ar Latvijas sportistiem. Tādā gadījumā kopā ar Štelli brauktu Lauris Daiders, kurš tomēr būs Beļģijas komandas sastāvā. Tikmēr Elvijs Mucenieks ir traumēts, tāpēc beigās pieņēmām lēmumu pieaicināt lietuvieti,” teica Stāmers.

Viņš uzskata, ka Nāciju kausā var izveidoties kāda ļoti laba Latvijas ekipāža, kas piedalītos pasaules čempionātā. “Ja viss notiek labi, Jānis Daiders un Stupelis var būt ļoti laba pasaules čempionāta līmeņa ekipāža,” uzskata komandas vadītājs. Tā kā lēmums braukt uz Nāciju kausu nāca vēlu, komandai bija problēmas ar finansējuma piesaistīšanu, taču nākamgad šajā ziņā vajadzētu būt vieglāk. “Nākamajai sezonai atrast atbalstītājus startam Nāciju kausā jau būs vieglāk. Tikai pirms mēneša nolēmām piedalīties šajās sacensībās, un ir grūti pa šo laiku atrast atbalstītājus. Uz nākamo sezonu finansiāli skats varētu būt labāks nekā uz šo. Šī gada budžets Nāciju kausā ir aptuveni 15 000 eiro,” norādīja Stāmers.

Tikmēr trīskārtējais pasaules čempions blakusvāģu motokrosā Stupelis, kurš vien nesen atsāka startēt pēc smagas ceļgala traumas, kura viņam liedza šosezon pilnvērtīgi piedalīties pasaules čempionātā, pauda prieku par Latvijas komandas izveidošanu. “Prieks, ka esam savākušies un varēsim pēc ilgiem gadiem atkal pārstāvēt Latviju. Liels rūgtums bija iepriekšējos divos gados, kad neredzēju mūsu izlasi Nāciju kausā. Vienmēr šajās sacensībās esam bijuši konkurētspējīgi. Darīsim, ko varēsim. Cik laika bija, tik esam sagatavojušies,” bilda pieredzējušais kantētājs.

Traumu Stupelis guva vēl pirms sezonas sākuma individuālā treniņā ar solo motociklu. “Kad pēc traumas biju atpakaļ uz motocikla, mums iezagās prātā doma, ka atlikušo sezonu varētu nobraukt ar Jāni Daideru. Mēs ar Jāni gribēsim maksimāli labi nostartēt individuāli, kas dos arī labumu visai komandai. Ja visus braucienus nobraucam līdz galam un nav nevienas nulles, izlase Nāciju kausā var iekļūt pirmajā pieciniekā. Ja labvēlīgi apstākļi, varam būt pat vēl augstāk,” optimistisks bija Stupelis.

“Bija aktuāls jautājums, vai Māris Rupeiks piekristu startēt Nāciju kausā, jo pirms dažiem gadiem viņš piedzīvoja nopietnu kritienu. Tomēr viņš piekrita, un uzreiz sapratām, ka varam braukt. Paldies Ritvaram Stāmeram, kurš to visu organizē un savāca nepieciešamos līdzekļus. Bez tiem startēt mēs nevarētu. Sastāvs, manuprāt, ir optimāls. Neko labāku pašlaik nevaram izspiest,” bilda trīskārtējais pasaules čempions.

Stupelis par favorītiem nosauca tradicionāli stiprās Nīderlandes un Beļģijas komandas. “Tās būs ļoti spēcīgas, jo abām ir pa trim pasaules čempionāta desmitnieka ekipāžām. Arī Anglija būs spēcīga – viņiem ir trīs labas ekipāžas un blakusvāģis kreisajā pusē. Tas dod priekšrocības, ja citas ekipāžas, kurām blakusvāģis ir labajā pusē, ir izbraukājušas trasi. Angļi brauc pa līniju, pa kuru citi nebrauc un nevar izdangāt,” par konkurentiem sacīja Stupelis. “Pats esmu optimistiski noskaņots. Nav tā, ka nedēļas nogalē gribu aizbraukt uz sacensībām tikai plezīra pēc. Gribu aizbraukt un kopā ar Jāni paskatīties, kur atrodamies attiecībā pret lielajiem dūžiem.”

Tikmēr Rupeiks neslēpa, ka pats personīgi vēl nav īsti gatavs šāda līmeņa sacensībām. “Tomēr darīšu visu, lai varētu izcīnīt pēc iespējas augstākas vietas,” sacīja pilots. Savukārt Modris Štelle pateicās Stāmeram, kurš pamudinājis sportistus aizbraukt uz Nāciju kausu, nevis palikt mājās. Latvijas izlase Nāciju kausā motokrosā ar blakusvāģiem no 2004. līdz 2012.gadam allaž bija stājusies uz goda pjedestāla, gūstot uzvaras 2005. un 2007.gadā, izcīnot piecas otrās un divas trešās vietas. 2013.gadā sacensības tika atceltas pēc tam, kad bojā gāja angļu kvadriciklu sportists, turklāt Rupeiks guva dzīvību apdraudošas traumas. Savukārt pēdējos divos gados Latvija sacensībās nebija pārstāvēta.

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl