Komentāri

Šajā nedēļas nogalē Turcijā, Stambulas F-1 trasē norisinās FIA pasaules rallijkrosa čempionāta vienpadsmitais posms, kurā Peugeot Hansen komandas jauno talantu attīstības programmas ietvaros Latviju pārstāv Jānis Baumanis.

Turcijas posms Jānim ir jau trešais, kurā viņš startē kopā ar pasaulē spēcīgākajiem rallijkrosa braucējiem Supercar klasē. Līdzšinējie rezultāti, spītējot tehniskām ķibelēm ar auto un dramatiskam startam otrajā kvalifikācijas braucienā, rāda, ka ātrums ir atrasts un Latvijas pārstāvis var cīnīties par vietu pusfinālā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

”Diena sākās, var teikt, perfekti – lieliskā noskaņojumā un ar perfektiem auto regulējumiem. Trase bija nedaudz slapja, jo īpaši grants sekcija, kas man deva nelielas priekšrocības. Pēc diviem treniņbraucieniem man bija otrais ātrākais apļa laiks un tad sākās tehniska rakstura problēmas ar auto – kā nākas nedarbojās rokas bremze, kam šajā trasē ir ļoti liela nozīme, jo ir vismaz pieci līkumi, kuros tā jāizmanto,” stāsta Jānis.

FOTO

Lai vai kā, treniņos iemantotās tehniskās problēmas ar ”lielās” Peugeot-Hansen komandas atbalstu ātri vien tika novērstas un ar kārtībā savestu auto Jānis devās uz pirmo kvalifikāciju. Tajā viņam pretī stājās līdz šim labu sniegumu rādījušais francūzis Dāvijs Žanī un spēcīgais krievs Timurs Timerzjanovs. Brauciens parādīja, ka cīņas šajā nedēļas nogalē vieglas nebūs, jo Jānis ierindojās trešajā pozīcijā, taču ar ļoti niecīgu laika deficītu.

”Bijām tikai trīs braucēji kopā ar Dāviju Žanī un Timuru Timerzjanovu. Sanāca labs starts, pirmajā aplī izbraucu džokeri, bet ir jāiemācās savaldīt tie 600 zirgspēki uz slapjas grants, jo tikai tāpēc zaudēju svarīgās sekundes daļas,” pirmo kvalifikācijas braucienu komentē Jānis.

Ja pirmais kvalifikācijas brauciens bija salīdzinoši mierīgs, tad otrajā kvalifikācijā asumu netrūka. Jo īpaši tas attiecināms uz startu.

”Starts padevās diezgan labs, taču jau tūlīt pēc tam saņēmu spēcīgu sitienu pa aizmuguri. Mašīnu pamatīgi sameta, bet man izdevās viņu savaldīt un neietriekties betona sienā. Turpinājumā priekšā braucošais Volkswagen pilots mani nedaudz bremzēja, tāpēc otrajā aplī izvēlējos iet džokerī un no tā izbraucu kā piektais. Krāju pieredzi, pētīju trasi un tas man deva trešo vietu braucienā un divpadsmito vietu otrajā kvalifikācijā. Arī divu priekšbraucienu kopējā vērtējumā esmu divpadsmitais. Ņemot vērā šīs dienas notikumus, tas ir labs rezultāts un to rīt var uzlabot,” – tā Jānis.

VIDEO

Jānis Baumanis šogad aizvada pilnu Eiropas čempionāta sezonu Super 1600 klases ieskaitē un pēc sešiem aizvadītiem posmiem ar 136 punktiem ir stabils līderis. Otrajā pozīcijā ar 110 punktiem atrodas ungārs Kristiāns Žābo, bet trešais ir dānis Ulriks Linnemans. Viņa kontā – 104 punkti. Vēl Eiropas čempionātā atlicis tikai viens posms un tas no 16.līdz 18.oktobrim norisināsies Itālijā.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl