Komentāri
FOTO: Baumanim un Nitišam devītā un desmitā vieta pirmajā kvalifikācijā Biķerniekos
Foto: LETA

Latvijas autosportisti Jānis Baumanis un Reinis Nitišs sestdien ierindojās attiecīgi devītajā un desmitajā vietā Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) Biķernieku kompleksajā sporta bāzē notiekošā pasaules čempionāta rallijkrosā posma pirmajā kvalifikācijā.

Tikmēr par kvalifikācijas uzvarētāju prestižākajā SuperCar klasē kļuva zviedrs Timijs Hansens, kuram sekoja norvēģis Andreass Bakerūds, bet trešais bija slavenais francūzis Sebastjans Lēbs. Baumanis savā braucienā uzreiz pēc starta iekārtojās trešajā vietā, un viņš cieši sekoja slavenajam amerikānim Kenam Blokam. Trešajā aplī Latvijas sportists devās “džokera” aplī, kas lika atkrist uz ceturto vietu. Pašā noslēgumā gan viņam izdevās apsteigt Bloku, kurš līkumus ņēma pārāk plaši un zaudēja daudz laika.

Savukārt Nitišs savā pirmajā kvalifikācijas braucienā startā bija otrais, bet viņam uz pēdām mina slavenais Lēbs, kurš pirmā apļa beigās tomēr devās “džokera” aplī. Vienā no līkumiem saslīdēja krievs Timurs Timerzjanovs, kas latvietim ļāva pārņemt līderpozīciju. Nitišs “džokera” aplī devās savā noslēdzošajā aplī, un beigās viņu apdzina Lēbs, kas mājiniekam savā braucienā ļāva būt otrajam. Summā Baumanis līdz ar to uzrādīja devīto rezultātu, kamēr Nitišs bija uzreiz aiz viņa.

Kvalifikācijas otrā kārta sāksies plkst.14.30. Kvalifikācijas sacensības tiešraidē var vērot kanālā Best4Sport TV. Pēc kopumā četriem kvalifikācijas braucieniem pusfinālā iekļūs 12 labākie braucēji. Savukārt svētdien notiks kvalifikācijas noslēdzošās kārtas un cīņas par goda pjedestālu. Abās dienās Biķerniekos ieeja skatītājiem būs atvērta jau plkst.8 no rīta, bet trasē būs vērojamas cīņas arī Eiropas čempionāta ieskaitē.

Foto

Prestižajā SuperCar klasē Baumanis šosezon pārstāv Austria komandu, bet Nitišs līdz šim startēja All-Inkl.com vienībā, ar kuru sadarbību ir beidzis, bet iepriekšējā posmā Barselonā viņš pārstāvēja Olsbergs MSE, kurā startēja arī iepriekšējos divus gadus. Pasaules rallijkrosa čempionāta posms Latvijā risinās pirmo reizi.

Lasi vēl